d.mataskova

chci se zeptat

muj pritel je vykonu trestu ma pragraf 247 odst.1 pismeno d)a e) cetla jsem ze propustili 290 veznu a nevim jestli budou jeste propoustej prouposteji jeste a do kdy?do kdy nejpozdej ho muzou propustit dekuji

Odpovědi
drtic

je my líto ale asi je pozdě nejsem si ale jist

Standa1

Tak předně propouštěli jen 1.1.2010. Později budou také propouštět, ale jen na základě snížených trestů.

K případnému snižování trestů bude docházet tehdy, když se jednalo o více trestných činů a jeden z nich byl novelou trestního zákoníku zrušen.

Což je i příklad vašeho přítele. Krádež dle písmene „e“ již nebude trestným činem, ale krádež dle „d“ zůstává trestným činem i dál.
Což znamená, že souhrnný trest za obě ´písmena´ bude lehce upraven.

Navíc za to zrušené „e“ přítel obdrží určitý ´trest´ v rámci přestupkového řízení (finanční pokuta).

O všech těchto skutečnost bude přítel vyrozuměn soudem a mělo by se tak stát do konce měsíce ledna.