anonymita 20

Chci přestoupit na novou SŠ, mám to udělat?

Dobrý den,potřebovala bych poradit ohledně přestupu na novou školu(jdna se o sš) momentálně jsem na veterině v Kroměříži jsem nq internatu, to už je pro mě dost těžké,jde o to, že si tam neumím představit svoji budoucnost, celé víkendy někdy i dny probrečim… jaksi mi ta škola nesedla i co se týče kolektivu… Přemyšlím o přestupu na gymnázium, ale strašně se bojim, bojím se, že to bude jště hořší, ale vážne nevím co dělat.Někdy je to v pohodě a někdy mám hrozné deprese,že kvuli tomu beru prášky na psychiku.....moc bych chtěla tuhle školu (kvuli praxim,akcím…), ale prostě se tam necítim. Nějaké rady?Vážne nevím co dělat, tak vás prosím o pomoc…m

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
Edison

Zustat

Chybí další možnost. Ale… V životě budou taky situace, kdy si prostě nebudeš moci vybírat a budeš se muset se situacemi prostě poprat. Svou budoucnost určitě nemáš na jakékoli škole. Škola je cesta k budoucnosti. A kolektiv si jen zřídkakdy budeš moci vybírat. To seš jako o víkendech na internátu? Pokud tuhle školu chce dodělat, tak ji prostě dodělej!! Dokaž hlavně sama sobě, že máš na to, že máš na to se poprat se životem.

Další odpovědi
Bobek 2

Zustat

Jestli nedokážeš přesněji zformulovat, proč a čím ti ta škola a ten kolektiv nesedly, tak se jednak obávám, že asi nebudeš zrovna studijní typ, a jednak že takovým situacím nebudeš umět předejít ani do budoucna. Zkus se zamyslet, jestli třeba to nezapadnutí do kolektivu je nějak způsobeno tím, jak jsi a jak se chováš, nebo že to způsobují nějací konkrétní jedinci nějakým svým chováním nebo vlastnostmi, a ty doufáš, že na jiné školy takoví nebudou, nebo jsi prostě introvertní a dá ti hodně práce se s někým naladit na stejnou notu…

quentos

Přestoupit

Přestoupil bych na gympl. S takovýmhle žalostným písemným projevem z tebe veterinář stejně nikdy nebude.

DoTazatel

Zustat

Hlavně si sama řekni, co chceš. Pokud tu školu chceš mít (jak píšeš), tak zůstaň.

Postav se svému strachu.

Dej si chvíil oddech (nemysli na to pořád a nestresuj se) podívej se na film/seriál, najez se, čti si něco, vyspi se. Až se uklidníš, odpočineš si a odreaguješ se, tak se k tomu znova vrať s jasnou hlavou. Řekni si, co skutečně chceš (a nejen školu – ale co chceš od života, kde chceš být, co chceš dělat, KÝM chceš být), především buď k sobě upřímná. Prober si to do detailu, urči si priority a sama zjistíš odpověď (která může být jakákoli, ale kterou víš -podvědomě – jen ty sama).