Avatar uživatele
Martin Baláž

Chci jít na konzervatoř. Hraju na bicí a chci se učit na saxofon. Je to dobrý nápad? Dá se tím uživit?

Musím jít pracovat někam do velkých měst?

Zajímavá 0 před 579 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
elkon

Než se pustíš do takové akce, tak už jsi měl mít dávno zjištěné podrobnosti. Ale co vím od různých známých, muzikant musí hrát v několika kapelách, aby se uživil. To znamená kočovný život a žádné volno. A to ještě musí mít štěstí.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
aevul

Jasně, že se tím dá slušně uživit. Podívej se třeba na U2, ABBA, The Beatles… Nebo se podívej na saxofonistu na ulici, kolik má ve futrálu peněz.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Justin1

Myslím, že ti nejlepší a nejaktivnější, kterým se podaří navázat vhodné kontakty, se tím uživit mohou, ale já bych byl opatrný při zvažování takové kariéry, kde hraješ vabank a uživíš se jenom tehdy, pokud budeš nejlepší, a v opačném případě nemáš z čeho žít. Měl bys počítat i s potřebou zvládnout situaci, kdy nebudeš nejlepší a budeš potřebovat jiný zdroj příjmů.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Lotr2008

Já jsem zase dobrý DJ, ale dělal jsem to jen ve volném čase pro zábavu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
da ny

Tady máš základní požadavky k přijetí na konzervatoř.
https://www.kjj­.cz/new2018/ucha­zeci/zajemci-o-studium-na-konzervatori/po­zadavky-bici-nastroje
Informace a přípravu můžeš načerpat od svého učitele na bicí nástroje, v ZUŠ.
Jinak viz. elkon.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Filip84

Uživit se dá i flašinetem, a na ten můžeš mít klidně i hudební hluch. Otázka je, jak uživit, co si pod tím představuješ. Pokud chceš lepší živobytí, než s tím flašinetem, tak musíš být velmi dobrý, jinak to dělej jako hobby a živ se něčím jiným. Jednoduché.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek
Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce