e1232851@trb

Chcete v ČR UBER?

Hlasujte v anketě

Nejlepší odpověď
ahold

NE

Alespoň do té doby, než budou splňovat stejné podmínky, jako ostatní taxislužby.
Zajímalo by mě, jak je chráněn zákazník v případě havárie a zranění.
Pro pár korun bych se nesvěřila řidiči, který jezdí třeba měsíc atd.

Další odpovědi
Hlada

ANO

Pokrok nelze zastavit. Je to konec jednoho tradičního řemesla. To, že se setkává s nevolí postižených, je normální. Lásky mezi kapkami deště. Kdo si dneska nechává šít boty ručně? Věřím, že se u nás prosadí české aplikace.

Arne1

ANO

Drap

ANO

Proč ne?

Kryšpín

NE

Nemají licenci, nemají taxametr, nechodí na pravidelné lékařské prohlídky a daně běží do Holandska, prostě za kopečky jako z montoven a supermarketů tím bude Česko dále a více dotovat zápaďáky

jepik

ANO

Klaproth

NE

Lamalam

NE

anonym

ANO

Ano, jednoduše proto, že poskytují mnohem kvalitnější službu než běžné TAXI. Nemohou si dovolit vás okrást, trasu kontroluje aplikace, nemohou si dovolit nechovat se slušně a zdvořile protože po cestě řidiče uberu hodnotíte pomocí aplikace a pokud by měl mnoho špatných hodnocení jednoduše by s nim UBER rozvázal spolupráci. Tahle slušba je garance mnohem kulturnější formy taxi služby. Proto se ji běžní taxikáři bojí, ví že proti této konkurenci nemají šanci, protože ji lidi budou preferovat kvůli kvalitě ne kvůli nějakým zkouškám z místopisu a žluté boudě na střeše …

Jinak tady je docela zajímavé čtení k tématu:
„Taxi stávkuje ? Poradíme, jak si objednat alternativy přímo z telefonu“
https://www.sve­tandroida.cz/ta­xi-stavkuje-alternativy-telefon-201710/
… uber není zdaleka jediný z moderních služeb které umožňují zpětné hodnocení jízd a tím garantují celkově vyšší kvalitu služeb.

Emefej

NE

Hlloupá anketa, chybí další možnost, protože mě osobně je nějaký uber úplně lhostejný.

anonym

Ostatně pokud se chcete zastávat taxikářů a podporovat je v tom jejich buzerování konkurentů a louskání zrcátek baseballovou pálkou, podívejte se to kteréhokoliv turistického průvodce a přečtete si v deseti jazycích varování „pozor na pražské taxikáře, jsou poctiví jako pracovnice z E55. Když jim dáte sebemenší příležitost oberou vás. Neodporujte jim nebo vás vezmou do kravaty.“

cochee

Je mi to jedno. Taxíkama, ať se jmenují jakkoliv (a myslím tím nájemní osobní přepravu osobním automobilem) ze zásady nejezdím. Jel jsem snad 4× v životě, kdy fakt nebylo jiné alternativy, nepočítám-li přespání pod širým nebem. Kdybych žil třeba v USA, tak bych to nejspíš bral jinak, ale u nás ne. Srovnávám lidi, co se tímhletím živí, s politiky – zadarmo drazí a v podstatě vyžírky.