kurec

Chcete, aby na inzertních portálech v ČR byla reputace a recenze kupujících?

Reputace=Hlasování palcema jestli prodávající opravdu zaslal zboží a vše bylo ok. A kdyby jste tam mohli ještě k němu třeba připsat že koupil jsem od něj nespočet věcí a vše bylo ok. Nemyslíte že by to aspoň trochu ochránilo kupující před zloději? Jasné že si může zloděj udělat nový učet a jet nanovo. Ale pokud by jste si chtěli např. koupit mobil a měli by jste špatné zkušenosti myslím že tohle by vás trochu dalo bezpečí při výběru.

Nejlepší odpověď
annas

Takhle je to např. na Aukru, kde můžete napsat hodnocení, zda zásilka došla v pořádku. Ten, kdo chce kupovat a prodávat, musí být přihlášený, sděluje i svou adresu atd.

Aukro je zárukou dobrého obchodu. Jsou stanoveny podmínky ochrany spotřebitele, a pokud zboží nedostanete v pořádku, nebo je někdo nedodá, aukro poskytne náhradu škody, pokud dodržíte stanovený postup.

Už jsem zde zmiňovala, že jsem se stala obětí podvodu, ale peníze jsem dostala zpět.
--

Nahlásit podvod můžete i na jiných stránkách, ale nevím, zda i zde dostanete náhradu škody. Navíc jen mail není záruka poctivosti,.

Jenže se stane, bohužel, že někdo spoléhá na anonymitu, objedná si zboží na falešnou adresu, zásilka se vrátí zpět odesilateli, podvodník má radost, že někoho napálil tím, že dotyčný musel platit další poštovné za vrácení zásilky z neexistující adresy, nebo z adresy, kde si nikdo nic neobjednal.

Myslím si, že internetové obchody od soukromníků nejsou vždy solidní.
Psal zde jeden mladík, že místo zboží dostal cihlu, jiný zaplatil tisícovku či dvě za kilo mouky místo fotoaparátu.

Nejlepší je obchod z ruky do ruky, ale vždy to nejde.

Kromě toho když recenzi napíše některý uživatel, když k přihlášení stačí mail, objeví se recenze, které jsou nepravdivé.

Další odpovědi
Drap

Nemyslím si to. Lze to snadno zfalšovat, Nic takové recenze ve většině případů nic nevypovídají.

Edison

A ono není? Jasně, asi ne všady, ale jsou takové, které to mají. Tak k čemu směřuje tato otázka?

Drap

Samotní prodejci dokáží vytvořit celou řadu příznivých recenzí

Edison

Drape, pokud to server má, tak přispívat lze jen jednou a to až po koupi daného produktu, ke které je nutná registrace. Při registraci je nutno zadat i adresu, mj. kvůli dodání a účet, mj. kvůli platbám a ověřením funkčnosti uživatele. Takže s tím falšováním je to silně omezeno.

annas

Nemáte pravdu, na Bazosi ani Sbazaru neuvádíte přesnou adresu, jen místo bydliště, to si můžete vymyslet.

Nemáte jistotu., zvláště když jde o dobírku. Pokud pošlete peníze předem, nemáte rovněž záruku, že zboží dostanete.

Dokonce někdo vložil inzerát mým jménem s obrázkem předmětu, který jsem nabízela. Nahlásila jem to. adminovi, smazal, ale zda něco udělal, nevím.