Avatar uživatele
dudu

Chce se Vám malinko experimentovat?

VAŘENÍ BRAMBOR V ZAVAŘOVACÍ SKLENICI SE ŠROUBOVACÍM UZÁVĚREM O OBSAHU 0,7L.

BRAMBORY OLOUPEŠ, NAKRÁJÍŠ A DO SKLENICE DÁŠ CCA 1 POLÉVKOVOU LŽÍCI VODY, 1 KÁVOVOU LŽIČKU SOLI, KMÍN PODLE CHUTI A SAMOZŘEJMĚ BRAMBORY.
ZAŠROUBUJEŠ VÍČKO, ZATŘESEŠ SE SKLENICÍ, DÁŠ DO MIKR.TROUBY VAŘIT NA 8 MINUT.
JSOU HODNOTNÉ, NEVYMOČENÉ MINERÁLY A STOPOVÉ PRVKY A NAVÍC CHUTNĚJŠÍ.
SKLENICE STAČÍ PRO DVĚ VYDATNÉ PORCE PODLE VELIKOSTI KOUSKŮ.
ŽE JE UZÁVĚR KOVOVÝ NEVADÍ, PROTOŽE JE Z HLINÍKU. NIC SE NESTANE!
UŠETŘÍ SE TÍM NEJEN ČAS, ALE I ENERGII.

Dnes si manželka podle receptu připravila poloviční dávku a fakt to funguje. Brambory nakrájela na menší rovnoměrné kousky, mrskla je do omnie 0,35, zašroubovla víčko a při nejvyšším výkonu 4,5 minuty nechala pracovat mikrovlnku. Nic nebouchlo a vše opravdu bylo tak, jak má být!

Doplňuji:
Sůwo vřelé díky nejen za recepty, ale hlavně za úlevu, že moje rada může zapříčinit až zranění i hodně obezřetných majitelů svých domácností. Zde máme jednoznačný důkaz, že to opravdu funguje.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Upravil/a: dudu

Zajímavá 13Pro koho je otázka zajímavá? led, vagra, manon, samicek333, iceT, tom004, Jikra, anonym, Damiana, briketka10, vlk samotař, radce, charliesheep před 4125 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
www

Odpoveď byla označena jako užitečná

Sice při vaření experimentuji neustále, toto si ale odpustím.
Je tam rychle spousta páry v uzavřené sklenici, dále to víčko z čehosi(vyzkou­ším) atd.

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?beer Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Sůwa

Jde to i jednodušším způsobem, nic nového 🙂
http://www.to­precepty.cz/ka­tegorie/30-mikrovlnna-trouba/
Doplňuji:
Zrovna mám období experimentů s MW, v uvedeném odkazu je řada skvělých nápadů. Moučníky už vlním delší dobu a nemůžu si to vynachválit 🙂

Upravil/a: Sůwa

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?briketka10 Nahlásit


Avatar uživatele
Damiana

Je to sice zajímavé, ale já VÍM, že mě by určitě bouchlo. Díky za tip, pošlu to dál. Znám někoho, kdo to zaručeně vyzkouší.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
briketka10

a fakt ve víčku nemusím udělat direčky ??
Doplňuji:
já už to vidím v těch Top receptech dobrý tak nic
díky už zítra vyzkouším na dnešek večeři mám :))

Upravil/a: briketka10

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

To musím vyzkoušet…díky

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cochee

Už jsem vařil brambory v MVT několikrát. Moje verze: Brambory do skleněné misky, jedna lžíce vody, bez soli (můžu přisolit posléze na talíři, ale mi osobně netřeba), pár zrnek kmínu; misku přikryju volně např. talířkem, tak se pára zdržuje uvnitř, ale nedělá se přetlak. Na úkor toho můžou být některé brambory po uvaření jakoby lehce okoralé, ale to určitě nezpůsobí nejedlost 🙂 jo a brambory před vařením dvakrát píchnu vidličkou, ale taky nic nezbytného.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek