VaclavZeman

Chápete americký koncept sportu?

Už na VŠ se může někdo dostat jen kvůli výborným sportovním schopnostem, hlavně díky schopnosti dělat brutální sport typu americký fotbal. Což nechápu. A to nemluvě o jejich „Major sports“, tedy tzv. „Big five“ – americký fotbal, baseball, basketbal, hokej a nyní v posledních deseti letech i kopaná. Jde tam o veliké prachy a celý americký národ je tím posedlý. Je to důležitá součást jejich kultury. V Kanadě to tak extrémně nežerou a navíc tam hrají mají jako top sporty pouze hokej, lakros a kanadský fotbal.

A to nemluvím o těch jejich nižších disciplínách. Mají tam tzv. „Ultimate“, tedy frisbee. Je to takový abstraktní sport. Ale třeba ten jejich box lacrosse je pěkný masakr. Ale v tom se netočí tolik peněz a není to součástí kultury, to je tak jen pro ty Kanaďany a Indiány…

To u nás, ale nejen v české kotlině, ale po celé Evropě, to máme jinak. Sleduje se a hraje se to, co koho baví. A vyjma kopané do sportu nejdou do veliké prachy a nejsme naštěstí tak dementní národy.

Nebo snad máte jiný názor? Jak hodnotíte sport v a přístup k němu ve Spojených státech?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Jak píše Schluker, s penězi ve sportu je to stejné tam i zde. A to, že ti přijde podivné, že někoho v Emerice přijmou na univerzitu jen na základě sportovních výsledků je prozměnu tím, že nechápeš tamní vzdělávací systém a jeho financování. Univerzitní sport přináší značné částky do univerzitní pokladny a proto se tyto instituce snaží různými pobídkami přilákat ty nejlepší sportovce.

Další odpovědi
Schluker

Vzdyt je to tak stejne jako v Evrope. Prachy jsou ve sportech, ktere maji hodne divaku. Ze do sportu krome fotbalu nejdou velky prachy? A co hokej, tenis, golf? A co treba motorsport? Ucitelskej, vystrc hlavu z ulity ;)

VaclavZeman

Aliendrone, to jsem nevěděl. A není to smutné? Místo toho, aby lidé vzdávali hold těm, co pracují na výrobě léků či těm, co se snaží pochopit svět okolo nás, tak opěvují přitroublé sportovce?