independent

ČEZ nevrací přeplatky, ale započítá do záloh. Dělají to i ostatní dodavatelé?

Nejlepší odpověď
ivzez

Ano.
U některých dodavatelů je nutné
o vrácení přeplatku požádat.

Další odpovědi
Muffz

Dělá to i Bohemia Energy, Innogy a E.ON, co vím, takže asi ano. Je podstatně méně časově i finančně náročné přepočítat přeplatek do záloh (změna čísla v PC, která se navíc provádí automaticky) než kontrolovat přeplatek, vytisknout složenku, zkontrolovat složenku a poslat ji poštou.

Osobně jen nechápu, že při vlastnění více odběrných míst (dva byty) může přeplatek z jednoho být zahrnut do záloh druhého odběrného místa. To jsem minulý rok čuměl jak puk, když mi při vyúčtování psali, že pošlou složenku s přeplatkem z prvního bytu, která nepřišla, ale odečetli to další měsíc z platby za druhý byt.

mosoj

Solidní dodavatel to nedělá i když v tom nevidím žádný problém.

independent

Muffzi, tak to je teda bordel, co když ten druhý byt někdo pronajímá.