led

Cestovatelia, zemepisári… ak by som chcela prejsť peši z Ruska do USA, mohli by ste mi poradiť kde a ako?

Cestovatelia, zemepisári… ak by som chcela prejsť peši z Ruska do USA, mohli by ste mi poradiť kde a ako? Je to vôbec možné bez dopravných prostriedkov?
A koľko času budem na samotný prechod potrebovať? Za predpokladu, že potrebné doklady na vstup z Ruska do USA mám.

To viete, dôchodca, ktorý nemyslí na drevený spacák, ale chce ešte čosi zažiť si vymýšľa činy nevídané a nemysliteľné pre väčšinu ľudí. Potrebuje pri plánovaní cesty počítať aj s časom potrebným na cestu od štartu prechodu a do cieľa prechodu. Snáď také 2–3 roky na pešiu cestu do N.Y.C. budú stačiť.
O Hollywood a Washington nemáme záujem.

PS. Dnes je to 7 rokov, čo sa istý užívateľ tejto stránky vybral na cestu východným smerom na malom motocykli. Odvtedy sa tu neukázal. Možno ešte stále hľadá tento prechod z Ruska do USA.

zdroj obrázku: https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=turisti&cli­ent=avast&sou­rce=lnms&tbm=is­ch&sa=X&ved=2a­hUKEwiOzdm1x6zqAh­WR3KQKHQJeBDkQ_A­UoAXoECBYQAw

Nejlepší odpověď
hapiky

Nejkratší cesta je Červí dírou!

Další odpovědi
mosoj

Ledadlem do Moskvy. Potom na Velvyslanectví Spojených států amerických v Moskvě je diplomatická mise ze Spojených států amerických v Ruské federaci . Velvyslanectví komplex se nachází v Presněnský rajón v centru města Moskva . Jeho adresa je: Bolshoy Deviatinsky Pereulok č.8 . Občan Centrum US blízkosti se nachází u 21 Novinskiy Bulvar .

a jsi v USA.

Drap

Myslím že v dostatečné zimě by to alespoň teoreticky bylo možné. Trasa se ale povětrnostních podmínek může měnit. časově se zřejmě nijak přesněji určit nedá. Musíš počítat s tím, že budeš muset táhnout saně se zásobami. Na mapě jsem to raději ani nehledal. Snil jsem o takové cestě kdysi dávno. Bohužel dnes, když už by to časově vycházelo, tak zdravotní stav a nohy by to už nezvládli. I tak ti přeji mnoho úspěchu v plánovaní a uskutečnění tohoto snu, ať už se podaří, nebo ne.

Kepler

Indiáni by mohli vyprávět, jenže od té doby se poměry změnily a místo pevninské šíje tam je dneska Beringův průliv. Pochybuju, že v zimě nějak kompaktně zamrzá, takže po ledu by to asi bylo dost o hubu. To by zase mohli vyprávět první polárníci dobývající severní pól.

aliendrone

Pěšky? No, v zásadě má pravdu mosoj, jen nechápu, proč to řeší tak komplikovaně. Podobnou procházku můžete mnohem snadněji vykonat, aniž byste opustila Blavu, proč kvůli tomu cestovat až do Moskvy, že? ;) :)

Jinak Kepler má recht, stezky Vašeho mládí přes Beringa jsou nenávratně pryč, zmizely s poledním glaciálem. Stejně nechápu PROČ pěšky, když Vaše Excelence, známá to sličná holubice může LETĚT, popřípadě použít k přesunu tradičnější košťátko. ;) :D :D

Ani hapiky sice není zcela mimo mísu, ovšem v tomto případě jde o pouhou TEORII, v praxi prozatím nepoužitelnou. ;)

Takže zbývá dát na Drapa, což by se dle fyzické kondice dalo zmáknout v zimě, to by ale obnášelo řádnou přípravu, včetně leteckého zásobování – shoz potravin atd. Ovšem u žen je to RIZIKO VŽDY (při jejich známém orientačním smyslu), ono i předem na určité místo shozené zásoby je potřeba NALÉZT. ;) :D :D

Takže doufám, že tento (z mého hlediska) DOST pošetilý nápad pustíte k vodě, protože kdybyste NÁHODOU zabloudila až do KLDR, tak chudáci obyvatelé! Peklo mají UŽ TEĎ a co teprv po Vašem příchodu? Ale chápu, že to Vaše ledové srdce (jakkoliv půvabné), ktré odmítá uznat, že aliendrone je nejkrásnější, nejúžasnější, nejskvělejší etc. to asi ponechá chladným. ;) :D :D

annas

Co vám radí různí jedinci v anglických zdrojích? Uvádějí různé možnosti

1. Můžete plavat z Ruska do USA, ale musíte mít pas.

Nejkratší vzdálenost mezi Ruskem a USA je 3850 metrů (o něco více než 2 námořní míle), průliv mezi ostrovy Diomede (Gvozdev): Ratmanov (Rusko) a Kruesenstern (USA). Do značné míry plavitelná vzdálenost.

V v roce 1987 v opačném směru to vyzkoušeli sportovci spolu s podpůrnými týmy z obou stran.

Ale i tak existují překážky

1. Je to v Beringově průlivu mezi Čukotkou a Aljaškou, nad polárním polárním kruhem , voda je studená, mrznoucí, vítr a proudy jsou prudké. To ale není problém pro zkušeného a dobře vyškoleného plavce v teplém neoprenovém plaveckém obleku.
2, atd.

¨¨¨¨
¨2. Mnohem snadnějším způsobem by bylo překonání Arktidy, když je v zimě vše zamrzlé, tedy buď pěšky, nebo pomocí vozidel. Cesta trvá týdny až měsíce a vyžaduje četná povolení, včetně víz, environmentálních povolení a případně povolení pro vstup do národních parků v USA a Rusku a v oblastech původního dědictví. atd.

https://www.qu­ora.com/Is-it-true-that-you-can-easily-swim-from-Russia-to-the-USA-in-a-short-distance-even-without-a-passport

led

Kepler zjavne svojim ďalekohľadom vidí cestu, ale má príliš zapatlanú optiku z pozerania po dievčenských nohách, takže cestu nerozoznáva…

led

Malá rada pre radcov – cestovateľov
odhoďte klasické myslenie v líniach školského vzdelania. Vybodnite sa na spôsob vzdušnej a lodnej dopravy.
Pravde je blízko Drap. Nešťastník alien, či nechápete, že v zmysle téz ESG, Ekológov Svätej Gr´ty, nesmieme používať výdobytky civilizácie ale používať osvedčený prírodný prostriedok, vlastné nohy (prípadne nohy zvierat). Naozaj kde včera znamenalo dnes, tie 4 km možno prejsť peši. Len kde to je? Vtáci, ani ryby to nechcú prezradiť.

aliendrone

led>>> Podle nápověd jde jasně o Diomédovy ostrovy v Beringu, ale překonat ty 4km mezi nimi v žádném případě nelze pěšky a to ani v zimě. Jediná mne známá entita, která by to zvládla byl Ježíš. ;) :D :D

Ale je fakt, že při STEJNÉM denním čase je na jednom z ostrovů a na druhém zítra (popřípadě včera, zaleží na kterém se nacházíte – datová hranice).

Každopádně Diomédovy ostrovy to nejsou (vylučuje to podmínka PĚŠKY), takže POŘÁD platí, že jsem nejkrásnější. A jen VY to pořád zarputile odmítáte uznanat, to už hraničí s ucpávkou na zdi (nebo tak něčím)! ;) :D :D

led

Máte pravdu ťažkopádni aliendroni tadiaľ po ľade neprejdú, ľudia ale ano.
Citujem z tety wiki:
"Ostrovy sú od seba oddelené medzinárodnou hranicou, ktorá vymedzuje medzinárodný dátumový riadok v tejto oblasti, asi 2 km (1,2 míľ) od každého ostrova, na 168 ° 58'37 Z. V ich najbližších bodoch sú od seba oba ostrovy vzdialené asi 3,8 km.km (2,4 míľ). …
V zime zvyčajne preklenuje ľadový most vzdialenosť medzi týmito dvoma ostrovmi; preto je v týchto časoch teoreticky možné (aj keď nie legálne, pretože cestovanie medzi týmito dvoma ostrovmi je zakázané) chodiť medzi Spojenými štátmi a Ruskom.
Krása nie je všetko milý malý alík, občas treba pohnúť aj závitmi a nechať trochu pracovať aj integrované obvodu v dutine lebečnej. Nie všetko je také ako navonok vyzerá.

led

Pre tých, čo nie sú R.O.B.O.T. ako aliendrone, ale prirodzene normálni ľudia vkladám odkaz na tetu wiki
https://en.wi­kipedia.org/wi­ki/Diomede_Is­lands

aliendrone

led>>> To budou jistě nějaké Vaše čáry a kouzla! Já jsem se ve škole učil, že Bering NIKDY nezamrzá, ale co už, venkoncem jsou ty ostrovy blízko a je tam mělko… Nějaká drobná lokální anomálie způsobená pekelnými silami (a VÍM kdo za nimi stojí ;) :D!), no dobrá tedy, hádat se nebudu. Ono je totiž i možné, že jsem při výuce dělal to, co obvykle – nedával pozor a zlobil, což by také mohlo být vysvětlení. ;) :)

STEJNĚ jsem i tak nejkrásnější, nejskvělejší, nejúžasnější etc. aliendrone, KDY už konečně prozřete a uznáte to? ;) :D :D

led

hapiky, „Červí díru“ používam pri mojich cestách časopriestorom.Je to necelý týždeň, čo som sa vrátila z 6.storočia n.l kde som bola pozrieť avarských nájazdníkov. Správali sa ako mnohí dnešní „podnikatelia“, ostávala za nimi spálená zem

hapiky

led: Mohla by jste zkusit „nasednout“ do opačného konce a podívat se do budoucnosti?

led

Tam som bola pred mesiacom

led

Ale to, čo hľadám v otázke naozaj jestvuje, ale nepamätám, kde…

led

Drap, zvládnete to aj vy.
Podľa informácií sa tento praveký prechod, kde včera znamenalo dnes, vraj v súčasnosti legálne nepoužíva. Ale kdesi som založila časové a zemepisné súradnice ☹