Avatar uživatele
confiG

Cestování po Evropě s nožem

Ahoj,
jedeme s přateli štaci ČR – Německo – Dánsko – (možná Švédsko) – Norsko a zpět autem na rybolov a docela jsem se začal bát vézt s sebou můj nůž. Nejsem žádný voják ani survivalista, ale mám nuž na vše potřebné v kempu SOG Aura Camping Knife. Mohl by mi někdo prosím poradit, zda je dobrý nápad ho vůbec brát s sebou? Jde mi pokud možno o všechny výše zmíněné země, určitě tu nebudu jediný, kdo tam jezdí na ryby :) Všem případným odpovědím moc děkuji za čas a námahu.

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? tom004, anonym, anonym před 4648 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
tom004

Já,bych byl opatrný.Z vlastní zkušenosti vím,že délka ostří nože,musí mít,určitou maximální délku,aby nebyl považován,za zbraň.Moc,si to nepamatuji,ale,je to kolem 12 cm.Určitě,je lepší,se pořádně informovat.
Doplňuji:

  • iv-,Michal Kole,má pravdu,protože,mně kontrolovali němci,a můj nůž,opravdu měřili.

Upravil/a: tom004

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Mad

Pokud vím, tak zrovna v Německu je problém s noži viz. odkaz.
A navíc je po útoku v Norsku určitě velmi ostražitá i kontrola na hranicích s Dánskem a ostatními severskými zeměmi. Dánové si před prázdninami v Bruselu vymínili náhodné celní kontroly.
S tím Německem mám osobní zkušenost, na hranicích jim vadil i klíč na kola v kabině. Je fakt, že jsme ho měli pod sedačkou docela záměrně, kdyby náhodou??

Zdroj: http://auto.id­nes.cz/pozor-na-male-nehody-v-nemecku-dkq-/automoto.aspx?c=A080602­_113644_automo­to_fdv

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Je to jednoduché, nesmí být vystřelovací a délka čepele do 12 cm. Splníš-li tento limit v Německu, projdeš i ostatními státy.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Michal Kole

Viděl jsem v TV reportáž, že v Neměcku prohledávají auta důkladně, takže s nožem asi bude problém

V článku je vše co se nesmí v Německu vozit v autě

Zdroj: http://www.bles­k.cz/clanek/zpra­vy-udalosti-domaci/135071/pr­evazel-rucni-boxer-ted-mu-hrozi-vezeni.html

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Urcite si ho vemte sebou. Vzdyt by jste si ho mohl i tam kdekoliv koupit v rybarskych potrebach.
Petruv zdar. ! 🙂 -iv-
P.S. Tak ja se ted bojim co jsem napsala. Brala jsem to logicky ( zensky logicky ) , ze by jste si ho preci mohl koupit kdekoliv tam. Tak radsi prominte … -iv-

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek