confiG

Cestování po Evropě s nožem

Ahoj,
jedeme s přateli štaci ČR – Německo – Dánsko – (možná Švédsko) – Norsko a zpět autem na rybolov a docela jsem se začal bát vézt s sebou můj nůž. Nejsem žádný voják ani survivalista, ale mám nuž na vše potřebné v kempu SOG Aura Camping Knife. Mohl by mi někdo prosím poradit, zda je dobrý nápad ho vůbec brát s sebou? Jde mi pokud možno o všechny výše zmíněné země, určitě tu nebudu jediný, kdo tam jezdí na ryby :) Všem případným odpovědím moc děkuji za čas a námahu.

Nejlepší odpověď
tom004

Já,bych byl opatrný.Z vlastní zkušenosti vím,že délka ostří nože,musí mít,určitou maximální délku,aby nebyl považován,za zbraň.Moc,si to nepamatuji,ale,je to kolem 12 cm.Určitě,je lepší,se pořádně informovat.
Doplňuji:

  • iv-,Michal Kole,má pravdu,protože,mně kontrolovali němci,a můj nůž,opravdu měřili.

Další odpovědi
Mad

Pokud vím, tak zrovna v Německu je problém s noži viz. odkaz.
A navíc je po útoku v Norsku určitě velmi ostražitá i kontrola na hranicích s Dánskem a ostatními severskými zeměmi. Dánové si před prázdninami v Bruselu vymínili náhodné celní kontroly.
S tím Německem mám osobní zkušenost, na hranicích jim vadil i klíč na kola v kabině. Je fakt, že jsme ho měli pod sedačkou docela záměrně, kdyby náhodou??

Zdroj: http://auto.id­nes.cz/pozor-na-male-nehody-v-nemecku-dkq-/automoto.aspx?c=A080602­_113644_automo­to_fdv

anonym

Je to jednoduché, nesmí být vystřelovací a délka čepele do 12 cm. Splníš-li tento limit v Německu, projdeš i ostatními státy.

Michal Kole

Viděl jsem v TV reportáž, že v Neměcku prohledávají auta důkladně, takže s nožem asi bude problém

V článku je vše co se nesmí v Německu vozit v autě

Zdroj: http://www.bles­k.cz/clanek/zpra­vy-udalosti-domaci/135071/pr­evazel-rucni-boxer-ted-mu-hrozi-vezeni.html

anonym

Urcite si ho vemte sebou. Vzdyt by jste si ho mohl i tam kdekoliv koupit v rybarskych potrebach.
Petruv zdar. ! 🙂 -iv-
P.S. Tak ja se ted bojim co jsem napsala. Brala jsem to logicky ( zensky logicky ) , ze by jste si ho preci mohl koupit kdekoliv tam. Tak radsi prominte … -iv-