Pavel1212

Vzít notebook do letadla?

Prosím, může se brát do letadla notebook (do příručního zavazadla)? Cestuji na Krétu. Děkuji

Nejlepší odpověď
Luss

Muzete 😉
vkladam seznam predmetu, ktere nesmi byt na palube, musi byt odbavene „dolu“. Notebook mezi nimi neni, takze je mozne ho mit na palube. Lide opravdu bezne maji notebook nahore na palube, vim z vlastnich zkusenosti. :)
Předměty uvedené v seznamu uložte do zavazadla, které bude přepravováno v nákladovém prostoru letadla. Nebezpečné předměty nalezené při osobní bezpečnostní kontrole budou bez náhrady vyloučeny z přepravy.

•Zbraně, hračky nebo repliky zbraní (plast i kov)
•Nože (všech délek čepelí)
•Nože na otevírání dopisů
•Jídelní příbory
•Čepelky, žiletky
•Nůžky (všech velikostí)
•Kovové pilníčky na nehty
•Praky
•Řemeslnické nářadí
•Šipky
•Vývrtky
•Injekční stříkačky (výjimkou jsou zdravotní důvody – kontaktujte prosím pracovníka odbavení nebo bezpečnostní kontrolu)
•Pletací dráty
•Sportovní pálky (baseball apod.)
•Kulečníková a biliárová tága
•Spreje
•Tekutiny v neoriginálním balení (slivovice, víno i nealkoholické nápoje a jiné tekutiny)

Další odpovědi
led

„Luss“ má prirodzene pravdu, ale o používaní výpočtovej techniky a telefonu sa radšej dopredu informujte u konkrétnej leteckej spoločnosti. Niektoré lietadlá sú staršieho typu a tam sa používanie nepovoľuje.

allayne

jééééžiš, ta předchozí je moc dlouhá 😁

ANO, ntb s sebou na palubu můžeš vzít, ale nenech ho projet rentgenem!!!!!

Luss

Notebooky se bezne rentgenem posilaji. S notebookem v podpazi Vas opravdu tim ramem projit nenechaji :) posila se veskera elektornika. Ale to uz Vam kdyztak personal u ramu urcite rekne, ze to mate odlozit vsechno na pas.

Luss

to Led – presne tak, na pulubu si elektorniku vzit muze, ale jak pisete, o jejim pouziti je treba se poradit s palubnim personalem.