Nechápavé

Česká pošta – můžu si vyzvednout balík když mi není ještě 15 ?

Doplňuji:
Může být i žákovská průkazka na autobus je tam fotka+Jméno a příjmení a datum narození

Nejlepší odpověď
ShadowCZ

Co vím, musíš mít minimálně 15 let pro vyzvednutí zásilky…
Doplňuji:
Poštovní zásilku nebo poukázanou peněžní částku může podnik vydat jen osobě, která se prokáže platným občanským průkazem nebo cestovním pasem. V případě, že se prokazuje cestovním pasem, musí zároveň prokázat věk nejméně 15 let. Za adresáta, který vzhledem ke svému věku nesplňuje výše uvedenou podmínku, může poštovní zásilku nebo poukázanou peněžní částku převzít jeden z jeho rodičů, případně jiný zákonný zástupce. Takový postup se ovšem netýká poštovních zásilek nebo poukázaných peněžních částek, které z rozhodnutí odesílatele smějí být dodány do vlastních rukou výhradně jen adresáta.

Další odpovědi
mosoj

Na balík mají nárok pouze poslanci a vládní činitelé.

anonym

Pokud máš jak prokázat totožnost*), ano. Pokud ne, ne.
😉
*) Pas, OP, pošťačka tě osobně zná…