veronika1234

O čem psát na téma „Češi a Slováci a jejich stát v proměnách času“?

Zdravím :)
O čem byste psali na téma „Češi a Slováci a jejich stát v proměnách času“?
Co vás napadá na tohle téma?
Děkuji

Nejlepší odpověď
annas

O čem bych psala? O tom, co odpovídá tématu

.Celou historii života Čechů a Slováků jste probírali v dějepise. Takže využijete fakta, která znáte, k tomu přidáte, co víte z literatury, z četby, zeptjete se rodičů, atd.

Další odpovědi
dudu

Dnes jsem se dočetl, že kvůli nadměrnému používání internetu a mobilů začíná dnešní mladá populace upadat v inteligenci a blbnout. Nememoruje znalosti a ignoruje heslo „učit se,…“. Překvapivě rychle ztrácí schopnost vytvářet si vzpomínky.
To vše si milá Veroniko nevezmu na svědomí!!!

Löwe

To čekáš, že ti to tu někdo celé napíše? Nauč se hledat informace sám, bude se ti to hodit.

led

Sú dva základné varianty
1 – napísať prácu v zmysle školskej výučby a dostupných dokumentov, ktorá by sa zakladala na prístupných dokumentoch
2 – napísať skreslenú históriu so zamlčaním a skreslením histórie v zmysle odpovedi setapoucha
PS.
Skresliť históriu znamená podviesť seba. Aj keby ste popreli, že včera vyšlo Slnko, pravdu by ste nezmenila, len by ste klamala samu seba.
V žiadnom prípade by som variant 2. nedoporučila

gecco

Můžeš zkusit psát o slepici na paprice – ale já bych volil spíše historii Československa…
:-O

setapouch

Psal bych o proměnách názorů Slováků na Československo. Vzpomněl bych roky 1939 a vyhlášení Slovenského štátu, roky 1944 a důvod SNP (porážka Německa byla zjevná, a tak Slováci převlékli kabát) nebo poválečné investice (v původně zaostalé zemědělské oblasti se budoval průmysl) a následně rok 1992 (a opět slovenská kudla v českých zádech).

Ukázal bych, že se Slovákům Češi hodili pouze k tomu, abychom je tahali z bryndy.

Mc Merkurion

máš čas? tak se stav,to je na dlouhý povídání…

arygnoc

napr. o SNP, ktoré pomohlo vstúpiť ča na územie slovenska a urýchlilo postup centrálnych vojsk ča smerom na berlín vs "smelé " pražské povstanie, ktorému na pomoc sa z berlína museli sovieti vracať.

napr. o tom, že havel zrušil na slovensku storjárensky priemysel konverziou a vojenská výroba v čr ostala zachovaná.

napr. o tom, že čr protizákonne používa bývalú československú vlajku (Zákon o rozdelení Česko-Slovenska z roku 1992, ktorý používanie symbolov Česko-Slovenska nástupníckymi štátmi explicitne zakazuje → http://co-to-je.sk/_%C4%8Des­koslovensk%C3%A1%20v­lajka)

napr. o tom, že v súčasnosi je v sr väčšia minimálna mzda i priemerná mzda – porovnaj so stavom v roku 1993, kedy to bolo naopak.

napr. o tom, že čr ako nástupnícky štát v mnohých športoch ostalo „nástupníkom“ v „a“ súťažiach, slovensko sa do nich mmuselo (úspešne [nebrať striktne doslova, v športových rebríčkoch sa to stále hýbe]) prebojovať.

(modernú) prahu postavili slovenské murári (zedníci), lebo česi robili v zbrojovkách. (pozor – to je nadnesené, ale vystihuje to pomery v spoločnom štáte).

a mnoho iného.

ale:

pozitívum je, že sme sa napriek tomu všetkému a napriek českým i slovenským šovinistom, rozišli bez streľby a násilia.
negatívum je, že stále sa nachádzajú ľudia (česi i slováci), ktorí stále hľadajú „vinu“ za rozpad štátu (samozrejme slováci na českej strane a česi na strane slovenskej), i keď všetci vieme, že (československý) ľud ako taký rozpadu štátu neprial.

téma je tak široká, že je to celú knižnicu, nieto na jeden príspevok.

😉

no a na záver:

prvé štátne útvary na slovensku a na morave (česko sa neskôr odtrhlo) vznikli súčasne veľká morava → http://co-to-je.sk/_r%C3%AD­%C5%A1a,%20Ve%C4%BE­komoravsk%C3%A1 a nitrianske kniežactvo → http://co-to-je.sk/_knie%C5%BE­actvo,%20Nitri­anske

setapouch

arygnoc: jak přesně urychlilo SNP postup? Odborná a uznávaná literatura píše, že nijak. SNP vypuklo, když byla porážka Německa zjevná, navíc až poté, co byly přislíbeny posily (ukrajinský front).

Ad pražské povstání, Praha byla plně obsazená jednotkami SS, které byly odhodlané se bránit. A srovnávat situaci v okupované zemi po Heydrichiádě a v kolaborantském režimu, to je teda dost odvážné. Dostáváš se na tenký led.

arygnoc

s pravdepodobnosťou hraničiacou s istotou vieš o vzniku slovenského štátu evidentne prd (mnichov prijal československý prezident za existencie československa, slovenský štát vznikol až po vzbiku protektorátu – tak kto zradil? slovenskú vládu vymenoval predseda ústrednej vlády pomníchovského Česko-Slovenska Jan Syrový – aké odtrhnutie, blbečku??? (→ http://co-to-je.sk/_Sloven­sk%C3%BD%20%C5%A1t%C3%A1t – pokiaš vieš prd, tak drž hubu!)).
to isté platí o snp vs pražské povstanie.

daj si šalamúnovu čokoládu a potom nieči hovor.

😉

blbečku.
a klamár.

setapouch

Ajéje, další, kdo překrucuje dějiny. Ale to se nedá nic dělat, co chtít od někoho, kdo nemá žádné argumenty a místo diskuse umí jen urážet.

Mimochodem, přestaň nám už líčit, co si děláš prsty v zadku, jsi docela nehutný.

arygnoc

stále tiež niečo dokazovať, stalo sa.

ktorý fsakt jr prekrútený?
neprijal mníchov československý prezident?
nemenoval slovenskú autonómnu vládu československý premiér?

správne sa vyfarbuješ – si klamár a tvoje rozumy sú zo šalamúnovho hovienka – lebo argumenty okrem šovinistického vyskakovania nemáš žiadne (neuvádzaš), blbečku.

😉

setapouch

Čs, vláda měla dvě možnosti: přijmout stav nebo válku.

A že někdo někoho jmenuje, to neznamená, že je odpovědný za to, že se jmenovaný stane fašistickým slouhou. Slovenský stát byl na straně hitlerovského Německa. To je nezpochybnitel­ný fakt.

Argumenty, na rozdíl od tebe, uvádím vždy. Od tebe jsou jediné argumenty urážky a nechutné popisy tvých fekálních snů.

setapouch

Hm, opět jediný arygnocův argument – nadávky.

arygnoc

pozor – už som ťa niekoľkokrát upozornil, že ti nenadávam, ale konštatujem reálny stav tvojej mysli, že si blbec, šovinista a klamár, a ani v jednom sa nemýlim (dokázal som ti to – a neotravuj s tvojim >kde<, pozri si staršie odpovede, blbečku).

ak by slovensko neprijslo autonómiu, dopadlo by ako český protektorát – makali by ako otroci pre nemecký priemysel (chceš to poprieť? – boli teda česi kolaboranti? – podľa tvojich definícií jednoznačne – pracovali pre nacistické nemecko).
vedela to i československá vláda a preto urrobila čo urobila (vymenovala slovenskú autonómnu vládu).
odboj proti fašizmu (proti nemeckému i domácemu) bol na slovensku omnoho aktívnejší ako v čechách – o čom svedčí napr. snp (vznik 1. čsl. armády na slovensku).

nazvať celý národ zradcami za zradu českých a slovenských politikov (takisto i v rokoch po roku 1989) na národe je trúfalosť, za ktorú by si od nejakého jánošíka zaslúžil poriadnu po papuli – ale to by musel byť minimálne rovnaký blbec a šovinista ako ty).

😉

takže si dávaj bacha, ktorou rukou šiahneš pre šalamúnovho hnedáska, lebo argumenty neuvádzaš žiadne (na rozdiel odo mňa), iba urážaš národ (a za to je väzenie) a prekrucuješ históriu (opäť bez nejakého relevantného odkazu).

😉

info:

30. 9. 1938: prezident republiky sa podriadil Mníchovskej dohode.

19. 11. 1938: československý parlament uznal autonómiu Slovenska ** a Podkarpatskej Rusi. Názov bol zmenený na Česko-slovenská republika.

31. 8. 1944: československá exilová vláda v Londýne vyhlásila jednotky slovenskej armády na povstaleckom území za 1. československú armádu na Slovensku.

zdroj: http://co-to-je.sk/_%C4%8Ces­koslovensko

** porovnaj s:
Slovenský štát
● samostatná republika vyhlásená na nátlak Nemecka 14. 3. 1939 Jozefom Tisom.
zdroj: http://co-to-je.sk/_Sloven­sk%C3%BD%20%C5%A1t%C3%A1t

tak čo, blbečku?

setapouch

led: a copak je na tom zkresleného? Chceš popřít existenci Slovenského štátu?

led

Každá informácie so zamlčanými údajmi je skreslenie informácie. Možno napísať fakty, ale ak ich význam zamlčaním ďalších faktov, sa zmení v požadovný význam autorom informácie, ide o skreslenie informácie, čím sa táto informácia stáva nedôveryhodnou.

setapouch

Tak znovu: copak je na tom zkresleného? Chceš popřít existenci Slovenského štátu?