Martas

Červená řepa

Dobrý den,chtěla bych napsat jak se upravuje ,třeba délka vaření atd.Vím že je moc zdravá chtěla bych jí připravit dětem ale nemám žádný recepty.Děkuji všem za za odpovědi.

Nejlepší odpověď
anonym

tady si vyberte:

Zdroj: http://www.to­precepty.cz/vyh­ledavani.php?hle­dam=%C4%8Derven%C3%A1+%C­5%99epa&prohle­davat=1&v_naz­vu=1&kategori­e=0&autor=0&hle­dat=Hledej

Další odpovědi
holčička

Souhlasím s Badem.jinou odpověd nemohl najít a jinak řepu se zelím dělám také a je to odbre.

člověk

Vařte ji jako brambory ve slupce,podle velikosti poznáte propíchnutím,že sklouzne,
Výborná je nastrouhaná s jablky,nastrou­haná teplá s kyselou smetanou k vejci a bramboru,A hlavně základ na boršč,o strouhané s křenem už ani nepíšu,ke studeným i teplým masům,

uča

červená řepa neztrácí zdraví prospěšné látky ani vařením ,ale já jí mám ráda především syrovou . pro děti doporučuji šťávu z řepy doplněnou šťávou z pomeranče , nebo ananasu. už zmíněný recept na strouhanou řepu s křenem ale i česnekem a kysanou smetanou je opravdu výborný. pro tuto úpravu není třeba vařit