Midoc

Černobyl byl, nebo ještě je?

Je funkční elektrárna? Vyrábí se zde el. energie?

Nejlepší odpověď
Alesh

Činnost po havárii
I přes havárii bylo pokračováno ve stavebních pracích na pátém a šestém bloku, které byly zastaveny až v roce 1988. Zbylé tři reaktory zůstaly kvůli nedostatku elektřiny v zemi nadále v provozu. Druhý reaktor byl odstaven po požáru v roce 1991, první ukončil provoz v roce 1996 a třetí byl odstaven v roce 2000.

Zdroj: https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/%C4%8Cerno­bylsk%C3%A1_ja­dern%C3%A1_elek­tr%C3%A1rna

Další odpovědi
Rocker

Pokud se ptáš na elektrárnu,stále stojí.Elektřinu už nevyrábí,nedaleko je solární el. Ale přímo v elektrárně pořád pracuje spousta zaměstnanců.
Část slouží jako muzeum.Byli jsme tam v r.2019,prohlídka je moc zajímavá.

Arne1

Černobyl je. Momentálně jako muzeum, technická / biologická / ekologická rezervace. Můžete ji navštívit, pokud máte volných cca 10000–15000 Kč.

Drap

Nevyrábí

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.