Daniel16

Co jsou černé tečky na hlávkovém zelí?

Koupil jsem hlávkové zelí. Doma koukám a na něm takové černé tečky. Ostrouhal jsem je a zbytek dal do jídla. Je to nebezpečné?

Odpovědi
gecco

Cituji sám sebe z jedné z minulých otázek:

Těžko říct – může jít o leccos od napadení houbou (např. Alternáriová skvrnitost – http://www.no­helgarden.cz/… ) nebo plísní, po třeba pocákání černou barvou nebo spad popílku…
😉
Pokud jde o napadení houbou – ta může produkovat mykotoxiny, ale jejich nebezpúečnost při kontumaci závisí na míře napadení – propříště si kupovanou hlávku lépe prohlédni…