martinka21

Nevíte, zda některé letecké společnosti neposkytují nějaké slevy na letenky? Víc v popisu.

Dobrý den, chtěla bych se zeptat těch, co hodně cestují nebo alespoň sleduji vývoj letenek.

Před pár dny mě napadlo, že bych rodičům koupila letenky k vánocům, v to období co chci, vychází dobře ubytování. Proto bych se ráda zeptala, zda nevíte někdo, jestli letecké společnosti nemají v únoru nějaké výhodnější akce (valentynske slevy atd.)?? Nevím zda vyčkávat nebo koupit hned jak se mi bude cena zdat dobrá. Jednalo by se o Londýn (letenky v lednu do Londýna jsou už pěkné, ale únor ještě moc ne) , případně Řím. Děkuji za odpovědi

Ceny letenek?

Upozornění

Zdá se, že jste příliš struční. Nešetřete písmenky a důležité informace napište přímo do otázky.

Odpovědi
Kepler

Mně se osvědčil vyhledávač letenek kiwi.com, kde se dají rezervovat levné letenky převážně s nízkonákladovkami Rynair nebo Wizzair. Čím dřív rezervuješ, tím líp. Třeba i s půlročním předstihem. Např. do Německa za pár stovek.

Kazatel

Letecké společnosti lze rozdělit do dvou kategorií, jedny létají za běžné ceny, ty druhé za nízkonákladové. U obou zpravidla platí, že čím dříve letenku zakoupíte (měsíce), tím je letenka levnější. U nízkonákladových společností jste schopna dostat se s cenou i na desetinu běžné ceny, někdy i níže, případně se vám může podařit vychytat i nějaká akce typu letenla za 1€ apod., ovšem to je věc tak 1× do roka a chce to štěstí (v podstatě letenly za takové ceny jsou vyprodané do několila hodin od zveřejnění).

Pro všechny typy letenek platí, že nejlevněji vás vyjde vaše časová flexibilita, tedy že můžete letět tehdy když je letenka za příznivou cenu, nikoli v termín, který nutně potřebujete dodržet.

No a v neposlední řadě stojí za to zmínit, že i letenka za velmi příznivou cenu může znamenat další vícenáklady na dopravu z okrajového letiště do centra, třeba Paříž Beauvais je od Paříže desítky kilometrů, Miláno Bergámo taktéž, Skatsva od Stokholmu jak by smet, atd., tak by se dalo pokračovat, kdy ceny za takovou přepravu zaplatíte nejen časem, ale i penězi mnohdy vysšími, než je cena letenky. Londýn na tom tak špatně není, ale rovněž to chce ceny transporu vychytat předem, kdy lze cestovat z letiště do centra i za 1£.

Ještě snad stojí za to zmínit, že někdy se rezervační systémy či společnosti v nacenění letenky spletou a pak, pokud taková rezervace není zrušena, lze se za pár korun dostat třeba až na konec světa.

Arne1

Nic obecného se říct nedá, musíš sledovat servery které se tím zabývají, například mně každý den pípne co je za novou akci od zaletsi.cz a od JAKnaletenky.cz – momentálně mne zaujalo Portugalsko a Izrael v prosinci za pár stovek. Ale bývají i jiné – například USA za 6600 a podobně.