Ceník obkladačských prací.

Dobrý den, měla bych na vás dvě otázky. 1.objednali jsme si obložení koupelny cca 20m2 + zazdění vany (bez spárování), veškerý materiál jsme měli nakoupený svůj. Jaká je adekvátní cena k takto uloženému úkolu nebo dá se tato nějak spočítat, odhadnout? ( my jsme dostali fakturu na 11 000,–) 2. mezi námi a obkladačem nebyla sepsaná žádná smlouva o dílo vlastně nic. Když jsme přišli do koupelny byla sice obložená ale jinak než jsme požadovali, obklady byli vyspárované, stěny vyštukované, zásuvky zasádrované nejen v koupelně ale i v kuchyni. sanitární technika komplet osazená. Místo jednoho obkladače na tom dělali dva a to 10 dní (jezdili ještě někam jinam). asi proto už zmíněná částka 11 000,–. Je možnost se proti tomu nějak postavit, bránit se?

Nejlepší odpověď
BEAES

Nechápu proč jste je to nechali dělat 10 dní, měli jste je zarazit dříve, když dělali práci jinak, nž jste chtěli. Řemeslníky člověk musí kontrolovat a to denně. Na předběžnou cenu jstese měli zeptat dříve. Většinou se píše do zakázkového listu a neměla by překročit 10% z uvedené ceny. Nezbývá než smlouvat o ceně.

Další odpovědi
Delta

Běžně cena obkladu -práce je od 400,–Kč/m2 vč.DPH.Měla by zahrnovat lepidlo,vyrovnání podkladu a spárování.Pokud ještě částečně byly štukovány stěny,podezděná vana,osazeny zařizovací předměty, tak cena je naprosto přiměřená.To,že představa byla jiná-je jiný problém.Kontrola by byla na místě, takže pokud měli takto volnou ruku-hlavně v čase,a vy jste nezasáhli,tak se musíte smířit nebo bourat..