Kepler

Čemu se říkalo „bubnová palba“?

Nebo ještě říká…

Nejlepší odpověď
seraphico

„Bubnová dělostřelecká palba je označováno soustředěné dlouhodobější dělostřelecké ostřelování určitého cílového prostoru. Tato palba byla většinou vedena na nepřátelská obranná postavení před útokem vlastní pěchoty a měla za cíl zničit maximum obranných zařízení, techniky a živé síly nepřítele. V dobách 1. světové války taková palba mohla trvat i několik dní, v době 2. světové války pak v řádech několika hodin.“

Zdroj: https://www.fron­ta.cz/dotaz/bub­nova-delostrelecka-palba

Další odpovědi
aliendrone

Jak píše seraphico, jde o dlouhodobější (hodiny a více) intezivní ostřelování, kdy četnost výbuchů granátů připomíná rytmem údery na buben. Na rozdíl od palebného přepadu, který trvá krátkodobě obvykle v řádu minut, přičemž může být stejně i více intenzivní.