Kepler

Čekají nás příští týden povodně?

https://www.no­vinky.cz/doma­ci/505233-stredni-evropu-cekaji-extremni-srazky-cesku-se-to-nejhorsi-vyhne.html
Podle různých modelů se tomu nejhoršímu vyhneme, ale hned na prvním obrázku je přesně stejná situace, která předcházela povodni v okolí Valmezu v r. 1997. Tedy pokud si to dobře pamatuji. Tehdy byla zaplavena i chemička DEZA ve Valmezu a stejně jsem se do práce nemohl dostat, protože byla zaplavena i silnice. Překvapilo mně, že to přišlo od jihu. Byla to nejhorší povodňová katastrofa 20. století v ČR. https://cs.wi­kipedia.org/wi­ki/Povodn%C4%9B_na_M­orav%C4%9B_a_­Od%C5%99e_(1997)

https://pixaba­y.com/cs/photos/p%C5%99%­C3%ADrody-bach-jezero-%C5%99eka-vody-980606/

Odpovědi
Drap

jiná odpověď

kodl67

deště bude málo, sucho přetrvá

Tenkrát lilo týden v kuse,nad Moravou byla tlak.níže,která se celou dobu nikam nesunula.Tahle níže bude za den,dva pryč.

GM

deště bude málo, sucho přetrvá

jáára

deště bude málo, sucho přetrvá

Se obávám, pršet moc nebude.

To jako loni. Byl jsem na hiphopu s přáteli ze severních čech a byla bouřka a slejváček . Říkám, bouřky tady máme každý den už asi měsíc a dnes poprvé prší…

hapiky

jiná odpověď

Což o to, voda teče, když přijdou povodně, záhy voda odteče nebo vsákne. Ale třeba s proradnými, vykutálenými politiky je to horší a škody ještě větší!

zjentek

jiná odpověď

Deště budou extrémní a krajně nepříjemné, s extrémním suchem. Dobře už bylo.

dudu

deště bude dost, ale bez povodní

Mc Merkurion

jiná odpověď

… jak koho a kde, u nás (v mém okolí) stopro nebudou, a ani nehrozí …

mosoj

jiná odpověď

Kepler kecá.

Kepler

kodl: rád bych tomu věřil, nechci sýčkovat, ale ono to vypadá, že se ta cyklóna přímo nad námi taky ani nehne. Je blokována anticyklónami, jako tehdy. Zase.

kodl67

Tak možné je všechno.Ale podle různých zdrojů to tak horké nebude.
CHMU,Yrno,Windy.

Kepler

Zapomněl jsem přidat odkaz http://portal­.chmi.cz/pred­povedi/predpo­vedi-pocasi/evropa/sy­nopticka-situace
Nechme se překvapit.