kristyjar13

CCleaner- úplné vyčištění disku C

Na svém notebooku mám nainstalovaný CCleaner. Jelikož na disku C: mám málo místa rozhodla jsem se ho nějak vyčistit. Celková kapacita je 74GB- což je velmi málo. Co se stane, když v CCleaneru dám vyčistit celý disk. Vím že se smaže vše, ale bude ten PC poté fungovat aby stačilo nainstalovat pár her a zase jel normálně jako předtím. Děkuji za odpovědi
Doplňuji:
Ten program je výborný, ale opravdu toto: Vyčistit Celý disk (všechny data budou smazána) znamená vyčištění jenom volného místa? Promiňte, ale nechci něco zkazit :D

Nejlepší odpověď
beer

Vyčistit celý disk – toto rozhodně nepoužívej, přijdeš nenávratně o vše:
„Vyčistit jsou dvě možnosti: Pouze volné místo a Celý disk. První se postará pouze přepsání těch míst na disku, kde nejsou uložena žádná data. Na pevné disky počítače tedy vždy používejte výhradně volbu Pouze volné místo. Pokud ale chcete někomu předat USB disk, který jste používali, a chcete zamezit tomu, aby z něj načetl smazaná data, použijte druhou možnost, kterou provedete kompletní a definitivní smazání.“
http://extrawin­dows.cnews.cz/pet-programu-ktere-udrzi-vase-windows-v-kondici
Uvolnění místa na disku dosáhneš smazáním či odinstalováním zbytečných věcí, pak důkladným pročištěním CClenerem a ještě bude vhodné provést na závěr degragmentaci.
Zkušenost

Další odpovědi
zjentek

postup: zbav se v pc, co už nepotřebuješ tak, že to dej do koše. Pak ten CCleaner: v levém horním dej „čistič“, pak v pravém dolním „spustit cleaner“. Nechat dokončit operaci. Pak v levém horním „registry“, pak uprostřed dole „hledej problémy“, pak v pravém dolním „opravit vybrané problémy“, pak v okně, které se otevře, zadej „opravit všechny problémy. Na otázku "vytvořit zálohu registrů“ reaguj „ano“. Hotovo. Víc se do práce s ccleanerem nepouštěj. Nic nepokazíš, moc místa zřejmě taky nezískáš. Ten cleaner vysype i ten koš a tam získáš nejvíce místa, pokud jsi vyházela zbytečnosti. Další místo můžeš získat, když si v pc vymažeš body obnovení.

badisko

On ti vycisti jen nepotrebne soubory …nebo ti jeste procisti volne misto na disku …tim ti vlasne prepise smazana data a ty je nikdy neobnovis …ale standartne v rezimu cisteni ti zmaze jen nepotrebne soubory …na spravu disku pouzij toto…http://ww­w.stahuj.centrum­.cz/utility_a_os­tatni/systemo­ve_nastroje/spra­va_disku/drive-xray/ budes mit prehled otom co na disku mas a co ne…co ti zabira a kolik mista …jen pro doplneni ..pokud jsi malo zkuseny uzivatel a tak si raci precti pokyny.....
Doplňuji:
jo tak …cely disk tak to netusim ta volba tam je ale…tuto moznost jsem nikdy nevyuzil a vyuzivat nebudu velke a nepotrebne soubory odstranim vzdy rucne .. …

Funna

nevím přesně co máš máš za verzi CC, já tam tuhle hlášku nemám, ale píše ti „vyčistit“, ne „smazat“…tzn. smaže to, co mu připadá nepotřebné, ne že ti smaže celý disk…navíc pokud CC našel něco, co se dá vyčisti, tak by ti měl ukázat, co to bude…

anonym

Pokud smázne všechny data, tak asi i smázne operační systém. Tuhle funkci radši ani nezkouším, ale měl by nabídnout, které aplikace smazat. http://progra­matorzacatecnik­.wordpress.com/2011/02­/26/jak-vycistit-pocitac/
-
jinak jak píše badisko

jirkajirka

Používám CCleaner asi 5 roku nejpřesněji to napsal,,Zjentek" Souhlasím.
Doplňuji:
V CCleaneru žádné tlačítko neni co by vymazalo vše i s OS. Pouze nepotřebné soubory.V regis­trech nepoužívané klíče.Pouze v nástrojich jde jednotlivě smazat nainstalovaný program.Ani naprostý začátečník nemůže si používáním CCleaneru poškodit počítač.Na víc nabízí možnost zálohování.

badisko

reknu vam to tak …zatim nic nemazejte a stavte se kolem dne ..prijde uzivatel Bedy on bude 100% vedet pokud nechcete nic rislovat …!!!! jak jsem psal tuto funkci jsem nikdy netestoval odstanuji nepotrebne soubory rucne …je to bezpecne …