LordE

Jak vyčistit pc

Chtěl bych se zeptat jak vyčistit PC když si vzpomenu na minulý rok tak se mi nic nesekalo ale najednou to začlo.
Nevím jestli jsem si tam nějak nanesl vir nebo tak.
Formátování systému C nejde.
Napadlo mě to že bych si koupil nový disk šlo by to?Myslím tím jestli by šel vyměnit třeba když jsem si koupil novou grafiku tak mi nešla (Bylo to na slabším PC tenhle je docela dost dobrý) Muj starý disk má jen 150 GB což je dost málo…
Děkuji za odpověd
Doplňuji:
Když se mi načítá hra tak se seká hned jak se spustí tak jde na 10 fps za 5 min to jde ale zas normálně

Nejlepší odpověď
anonym

I formátování C: by šlo – v rámci reinstalace Win (předpokládám, že máš Win).
Vir – zkontroluj si počítač OnLine scannerem ( http://www.eset­.com/cz/domac­nosti/produkty/on­line-scanner/ ). Předpokládám, že nějaký antivir nainstalován a aktualizován máš (jaký?).
Pak si stáhni a nainstaluj Ccleaner ( https://www.pi­riform.com/ccle­aner/download/stan­dard ), ponech v základním nastavení (případně zkontroluj, zda chceš mazat hesla apod.) a spusť Čištění (pročistí tempy a balší balast nashromážděný provozem).
Pak v Ccleaneru ´přepni´ na Nástroje – Start a zkontroluj, zda opravdu potřebuješ všechny rezidenty startovat (jestliže ale nevíš, o čem teď píšu, tenhle krok vynech!!).
Samozřejmě odinstaluj všechny programy, které nepotřebuješ – nejlépe pomocí RevoUninstaller (ke stažení – http://www.re­vouninstaller­.com/start_fre­eware_download­.html ).
___
Samořejmě, že koupí nového disku také ´mnoho vyřešíš´, ale ´zaneřádění systému´ ani viry ne.
Doplňuji:
Ještě jedna věc – zkontroluj si teploty komponent (MB, CPU…), např. pomocí Speccy (ke stažení – http://www.pi­riform.com/spec­cy/download/stan­dard ) a pokud jsou vysoké (nepíšeš komponenty, takže, řekněme, nad 50°C, pro novější AMD CPU nad 60°C), vyčisti PC fyzicky – od prachu, zkontroluj, zda běží větráčky… Samozřejmě při vypnutém PC. A opět – pokud nevíš, o čem píšu, svěř to servisu.
😉

Další odpovědi
mosoj

http://www.sta­huj.centrum.cz/u­tility_a_ostat­ni/systemove_nas­troje/optimali­zace_systemu/ad­vanced-windowscare/
Doplňuji:
CC cleaner nepoužívat. Stejně ti nepomůže a je nebezpečný.

cochee

Kupovat nový disk je zbytečné, vyčistit to samozřejmě jde. 150GB může být málo i dost, záleží na způsobu použití – pokud máš ve zvyku si nechávat na disku filmy, tak se samozřejmě zaplní za chviličku, ale třeba na počítači se zaměřením na kancelářské práce je až nad hlavu. Formátování disku samozřejmě nejde, Windows nesmažou samy sebe 🙂 Formátování ale lze provést při nové čisté instalaci, před ní je samozřejmě vhodné si zazálohovat nenahraditelná uživatelská data – dokumenty, tabulky, fotky, vlastnoručně vyrobená videa (jsou-li) atp. Čistá přeinstalace Windows je zárukou, že PC zase poběží rychle, mnohdy totiž žádné čištění staré instalace k ničemu rozumnému nevede. Pokud můžu poradit, z úrovně tvého dotazu soudím, že nemáš moc zkušeností, silně doporučuju to nedělat sám, ale svěřit to někomu, kdo tomu rozumí.

OndrisekCZ

Popiš jaké máš ghz,ram,grafu apod. Jinak ti nevím jak pomoci čím to je…
Doplňuji:
Napiš skype nebo co máš, za ty léta jsem čistící eypert 🙂

Melkor

Nejlepší volba co se týče vyčištění je jednoznačně naformátování disku (oddílu c,d i ostatních) jen si nezapoměň všechno důležité zazálohovat (ale jen to důležité, aby sis nezazálohoval třeba i vir). Jinak si samozřejmě můžeš koupit nový disk, ale záleží to na tom jakou máš základní desku. Jinak pokud nemáš náladu na formátování disku jdi na http://forum.vi­ry.cz/viewforum­.php?f=13&sid=6026b9f8b2­ba5e3d150258c92a85fe95 zaregistruj se ve foru, popiš tam svůj problém a vlož log z RSIT http://forum.vi­ry.cz/viewtopic­.php?f=13&t=130786, poté Vám odborníci přesně popíší popis jak se zbavit veškeré havěti. Také doporučuji ještě před tím defragmentovat počítač a použít program CCleaner ( a ten používat každý týden alespoň jednou.

OndreisekCZ: Nevidím důvod proč by psát jakou má ram a grafiku a procesor (ne GHz) stačí základní deska.

Mosoj: Tento program nedoporuči může způsobit hodně chyb v systému (zvlášť, když ho používá nezkušený uživatel).