Kelt

Proč mi nejde přepsat film na jiný disk?

Přepisuji si filmy z jednoho disku na jiný pomocí F6 funkce.Dělám to Total Commanderu. Požaduje to po mně odstranit ochranu proti zápisu. To najdu kde, jak mám postupovat? Děkuji.

Odpovědi
Dochy

Nevím 😉
Systém? Co je to za disky? Máš práva na práci s disky? Je tam dost místa? Je tam kompatibilní filesystém? (třeba aby dokázal uložit tak velký soubor – starší verze FAT to třeba nezvládaly…)

Edison

Dochy se mýlí. Najdeš to v atributech souboru. Ale ani to nemusí být to pravé. Zjistit, jestli nějaký program, včetně systému, se souborem nepracuje. Byť na pozadí.

Doplnění: Tím procesem může kromě OS být i samotný TC.

Dochy

Edison: Pokud vím, tak by šel přepsat na ten druhý disk. Zařvalo by to až při mazání toho starého… Ale ano, i RO je jeden z možných zádrhelů. Tak třeba nám to pak Kelt ještě napíše…

Edison

No ba, zkopíruje se, ale už se nesmaže a zahlásí to chybu. Ovšem jen někdy.

Dochy

Mno zkusil jsem na souboru RO. Unreal commander i explorer mi ten soubor klidně dovolili přesunout na jiný disk. Jen jsem ho nemohl editovat…

Mc Merkurion

@Edison: seš vybodovanej, ale musím s tebou souhlasit …