jirka F

Bývaly někdy vaše obavy (strachy) či pocity neklidu atd. přehnané?

zdroj obrázku: pixabay

strach = obava.

Nejlepší odpověď
orwell

I to se stalo a stává. Pramení to z mého názoru, že člověk má být připraven zejména na ty horší situace, které mohou nastat, protože ty příznivější nás mohou překvapit pouze příjemně.

Další odpovědi
zjentek

Ne. Většinou byly oprávněné.

Kepler

No, někdy jo. Zvláště když pluji v neznámých vodách. To se pak snažím o tom předmětu obav dozvědět co nejvíc, nebo mi poradí kámoši, případně odpovědi.cz.

DoTazatel

Jo. A myslím, že to tak má každý, že se něčeho (hodně) obává a až to příjde, tak to nakonec není až tak strašné.
Lidi mají sklony představovat si situace, jak se „asi stanou“ a dost často jsou jejich myšlenky hodně negativní a zbytečně se strestují. Představují si ty nejhorší scénáře až si vsugerují, že se to takhle stane ve skutečnosti. Kolikrát dělají z komármuta mamuta.

Strach vždycky plodí strach, tzn zvětšuje se. Máme mít z nějaké nadcházející situace mírné obavy, stále na to myslíme, stále se toho obáváme a pořád víc a víc, čím víc nad tím přemýšlíme. Děláme si starosti tím, že si děláme starosti. :D

Jak řekl Napoleon Hill: „Není podivné, že se nejvíce bojíme toho, co se nikdy nestane?”
A „Pamatuj, že i ta nejhorší hodina ve tvém životě, má jen 60 minut.”

Drap

Ne

Ametyst

Někdy ano, více obavy než strach. Obavy mají konkrétní rysy a dokážu je pojmenovat, kdežto strach je obvykle z něčeho neznámého a ze tmy. 🙂 Protože jsem na tom dost dobre s představivostí, musím si umět představit i nejhorší varianty a postarat se ze všech sil, aby se nestaly.

aliendrone

Cože, aliendrone a strach? :o
KDEPAK, aliendrone leda tak provozuje kondiční cvičení, při kterém štípe desítku drát pomocí hýžďového svalstva. ;) :D :D

Kajoch

Ano.Například před maturitními zkouškami.Nakonec vše dobře dopadlo.