Kachena

Bolest hlavy

Chtěla bych se zeptat. Neustále mi bolí hlava. Minulý rok jsem byla u mnoha lékařů, a dělali mi mnoho vyšetření, ale na nic nepřišli. Žádné léky mi zatím nepomohly a já už nevím co mam dělat. Je těžké s tím chodit do školy nebo do práce.

Nejlepší odpověď
Pájo

Hledáni příciny Vaší bolesti hlavy nezůstává na straně lékařů. Je to Vaše hlava, Vaše tělo, sama byste měla vycítit a být schopná vypozorovat příčiny a spouštěče bolesti.

Netuším, proč se zakořenil tento pasivní postoj lidí ve stylu: jdu k lékaři, že mě něco bolí, lékař provede sérii vyšetření, na jejichž základě vyloučí závažná funkční onemocnění – ověří tak, že mají tkáně, lebka atd. správnou fyziologickou stavbu a funkci, že není přítomen novotvar (nádor), že se vše správně prokrvuje a je tak, jak být má.....
a Vy si můžete oddechnout… to je ta dobrá zpráva! ;)

Tím to ale začína pro Vás a lékař (jako odborník) je odkázán jen na Vaše informace, které mu podáte. Čim jich bude více, čím kvalitnější a přesnější budou, tím je větší šance, že se něco změní.

Je třeba zjistit, co děláte (jak a kdy to děláte), že Vás bolí hlava nebo naopak , co neděláte (a měla byste), že Vás bolí hlava.

Není to o tom, že podlehnete diagnóze (migrenika) a budete se přehnaně pozorovat… (a mít postoj, že by s Vaší bolestí měl někdo cizí něco dělat) … je to o tom sám si uvědomit, co děláte před tím, než bolest příjde.

Nijak to nezlehčuji. Může být cosi v nepořádku s Vaší životosprávou, návyky, (zlo-)zvyky, psychikou …

Až „po Vaší detektivní práci“ může znovu přijít pomoc lékaře.

Podotýkám, že „chyba“ může být i mimo Vás. Např. nevhodné prostředí – příliš mnoho stresu jakéhokoli původu, také přítomnost lidí, kteří neustále vyžadují Vaši pozornost (nad Vaši míru) nebo „pomoc, s kterou nesouhlasíte“.

S tím mám osobní zkušenost. Neměl bych to tady (jako zdravotník) psát, ale Vaše bolest hlavy může být způsobena neustálým podvědomým psychickým napětím a „nesouhlasem“ s člověkem / lidmi ve Vaší blízkosti nebo s něčím, co nechcete (nebo naopak nemůžete) dělat.

(názor)

https://www.go­ogle.cz/search?q=mi­grenik&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=or­g.mozilla:cs:of­ficial&client=fi­refox-a

Doplňuji:
U mě osobně např. migrény (a žaludeční problémy!) potichoučku ustoupily bez léčby po změně úhlu pohledu na vlastní život a hlavně po změně prostředí!

Další odpovědi
mosoj

Příčin může být na desítky. Osobně jsem s tím měl potíže mězi 20. – 40. rokem.
To mně také bolela hlava také tři dny v jednou kuse i ve spánku !!! a nic nezabíralo, ani akupukntura.
Může to být náhoda, ale pomohl dobrý chiropraktik a masér, masážemi krční páteře. Na krční páteř je ale třeba si najít maséra zkušeného ne nějakou rychlokvašku ze silnice!

anonym

Mnoho lékařů a vyšetření a na nic nepřišli? Kolik je ti let? Musí to být těžké, fungovat s takovou zátěží. Zkus se podívat do šedé lišty- vyhledavače,je tam spousta odkazů a třeba si něco vybereš.

hanulka11

bolestí hlavy je hrozně moc – bolest se přenáší po nervech a může přijít úplně od jiného konce ,než bychom očekávali
zkus tu svou bolest popsat – někdy bolí hlava i po jídle /sýry, čokoláda, …/ musíš to vysledovat
může to být stres, strach
může ji způsobovat kolísavý tlak, změny počasí, změny prostředí- každý jsme jinak citlivý
může ji způsobovat problém s očima
může ji způsobovat účes- pokud nosíš vlasy sepnuté gumičkou
na hlavě je mnoho bodů, které jsou spojeny s našimy orgány , záleží odkud bolest vystřeluje
zkus proto svou bolest popsat
Doplňuji:
nedávno jsem přerovnávala knihovnu a v rukou se mi ocitla kniha Křížovka života od Josefa Jonáše
podtitulek je moudrost orientální medicíny a dnešek – hned jsem se do ní začetla a opravdu velmi zajímavé věci- dozvěděla jsem se co s čím souvisí- člověk si to ani neuvědomuje ,ale naše tělo je tak propojeno, že člověk až žasne…

mnohdy způsobí bolesti hlavy i otlak či zarostlý nehet na palcích nohy -neboť mají „dráhu spojenou“ možná by bylo dobré opravdu navštívit specialistu na akupunkturu .Vyzkoušet se má vše a jak radí Pájo- přemýšlet ve chvílích kdy je vám fajn – proč tomu tak je za jakých okamžiků a činností a pak teprve zjistit spouštěč bolestí......

manon

Některé bolesti hlavy souvisí i se špatným držením těla, třeba to může být problém s krční páteří – u zaměstnání, které vyžadují dlouhé sezení u počítače například…

tazatelka

Kolik litrů tekutin denně vypijete? třeba málo pijete.

Málče

Zkus si koupit Řimbabu v kapkách. Bolest možná neustoupí úplně ale určitě zmírní. Chce to ale užívat dlouhodobě – mám vyzkoušeno. A taky hodně tekutin.

Pájo

A ještě něco lepšího Vám poradím… víte co? …vezměte to úplně z opačného konce.
Pečlivě si všímejte a uvědomujte si chvíle, kdy Vás hlava nebolí a snažte se vybavit si, co jste dělala, jedla, pila, kde a s kým jste byla v době, kdy jste na hlavu (a nějakou bolest) vůbec ani nepomyslela.
Hodně zdaru v poznání ;)

Sůwa

Zkoušel někdo u tebe akupunkturu? Pokud ne, je to jedna z dalších možností jak se bolesti hlavy zbavit.

bolak

Napiš jaký všechny vyšetření a testy už ti dělali a na kterejch odděleních už jsi byla prozkoumána.