MC Hujer

Máte zkušenosti s nevyplacením mzdy z bývalé práce?

Zdravím. Mám takový dotaz. Včera jsem byl na agentuře, protože jsem přes ni pracoval v jedné firmě, ze které mě propustili nedávno, jenže jak jsem tam byl, tak koordinátorka mi dávala ještě zápočtový list, abych měl do další práce, a ještě mi dávala peníze, které jsem si odpracoval, jenže v obálce bylo tak půlka z toho, co mi měli vyplatit, tak jsem se ptal, jak je to možné, a že prej neví, že to posílala prý firma, ještě mi tam napsali, že jsem tam prý pracoval jenom 3 dny, ale to není pravda, dělal jsem tam 6 dní, a to nepočítám víkendy, tak by mě zajímalo .kde mám zbytek, nevíte jak tohle mám řešit, jestli si přímo zajít do firmy a zeptat se na to nebo jak to mám udělat? Máte taky s tím někdo zkušenosti?

Odpovědi
Malvína

Přes agenturu jsem nikdy nepracovala.
Co výplatní páska? Tam jsou vypsané odvody atd. Od toho je potřeba se odrazit. Z výplaty vám část odchází na zdravotní, sociální a tak dále.
Určitě si zajděte do firmy pro více informací. Podle toho se uvidí. Jestliže vás záměrně odrbali, obraťte se na inspektorát práce.
Neodpustím si však, že za 6 odpracovaných dnů nelze cekat bůhví jaké peníze, zvlášť, když z nich máte nutné odvody, jak jsem psala výše.

Drap

Vypadá to tak, že uď agentura nebo firma se demokraticky rozhodli, že zbytek peněz už nedostaneš.