pusinka50

Byt v paneláku >> Splachujete do záchodu ruličky od toaletního papíru, na kterých je napsáno, že se mohou spláchnout?

Bojím , že by se mohly zaseknout v ohbí WC odpadu někde po cestě, než vklouznou do většího potrubí odpadu hromadného.

Nejlepší odpověď
gecco

Ano – splachovatelné splachuju (ty obyčejné ne)…
😉
Neboj – nezaseknou se, materiál je velmi snadno rozmáčitelný (kdyžtak si to vyzkoušej – prázdnou ruličku namoč v umyvadle a zkus, jak rychle a jak moc – úplně – změkne).
😉

Další odpovědi
Kepler

Ono ani nejde tak o to, že se ten papír rozmočí, to udělá každý, pokud není nějak impregnovaný nebo extra klížený. Myslím, že jde spíš o to, že je snadno biodegradebilní a nenadělá v čističkách binec a potíže. Z podobného materiálu se dělají i různé jednorázové tašky a obaly – snadno rozložitelné.

cochee

Jak říká gecco, zkus si to – hoď tu ruličku do mísy a uvidíš, že během pár sekund se totálně rozmočí a rozpadne. I ve stojící vodě.

Lukáš Rusek

Neboj normálně je sprachuj. Jestli myslíš ty bílé, tak je splachuj, protože když je namočíš, tak jsou stejně měkké jako namočený toaletní papír.

Lamalam

Sice nebydlím v paneláku, ale snad mohu i já odpovědět. Ano, splachujeme je a zatím se to v rouře nezašprajcovalo.

pusinka50

gecco: supr nápad, to mě nenapadlo, asi tak za 2 dny to budu moci vyzkoušet! 🙂 🙂

gecco

Až za dva dny??
😉
Tak to bych nevydržel, i kdybych měl celou ruličku odmotat na náhradní špulku…
😉

pusinka50

🙂 🙂 Jj, hrozný čekání! Nemůžu se dočkat. Myslím na to, kudy chodím:-)) Jestli na to zapomenu a vyhodím ji do koše, tak si za to dám facku:-))