12kolemjdouc

Byly dukazy proti Weinsteinovi?

Sam ho nejak moc nemusim, ale jak ho mohly obvinit bez dukazu?
Sice tech udajnych obeti bylo hodne a svedcily proti nemu, ale treba ve skole jsme
taky meli jednu holku a kluci na ni svadeli ruzne p*coviny a nikdo vcetne ucitelu
jim neveril. A byla to trochu p*ca, takze bylo snadne z ni udelat kravu.
S Weinsteinem to je stejne? Vzdyt on je perfektni a idealni terc. Co kdyz ho
obvinili z jinych duvodu. Treba ve tride tu holku nemeli radi, protoze byla cerna a tlusta.
Tak to vsechno hodili na ni a vsem to bylo fuk. Co to je za system? haha

Odpovědi
dubraro

V tomto typu řízení nejsou důkazy potřebné, stačí tvrzení. Důkazy musí předkládat obviněný, platí zde princip presumpce viny.
Weinsteinovy procesy skončily vesměs mimosoudním vyrovnáním.

Pepa25

Předpokládám, že důkazy byly, pokud byl 25.5.2018 obviněn policií a na na jeho propuštění byla požadována kauce. Tím neříkám, že další lidé nebyli následně obviněni falešně, v rámci „Weinstein effect“.