Gestas

Bylo mezi podnikateli v roce 1999 běžné nosit fialová saka?

Nejlepší odpověď
annas

Neuvědomuji si to, ale zřejmě ano, jak vyplývá z článku, že se muži jako podnikastelé začali módně oblékat, aby lépe reprezentovali.

" Pánští krejčí se shoduji, že koncem 20 . st. si muži v poslední době vybírají kvalitnější a dražší materiály. „Když už se muž rozhodne, že si pořídí něco nového, zpravidla chce, aby to dlouho vydrželo. Tudíž hledá kvalitu.“

Takže konec podnikatele ve fialovém saku, mokasínech a bílých ponožkách? Snad. Rozhodně je jich na ulicích méně a méně."

Článek je z 20. srpna 2001

Zdroj: https://revue­.idnes.cz/fia­lova-saka-bile-ponozky-0yl-/lidicky.aspx?c=2001M19­8V03B

„Několik let poté jsem pracoval jako zaměstnanec různých jiných, novodobých „podnikatelů“. Nosili tenkrát fialová saka a bílé ponožky. U zadku měli mobilní telefon veliký jako cihla (36 000,– měsíčně), jezdili si drahými západními auty, a na mzdu zaměstnanců poněkud zapomínali.“

http://www.svobodny-svet.cz/m/559/mala-rekapitulace.html

Další odpovědi
led

Neboli to len podnikatelia, ale aj politici a novozbohatlíci, jednoducho každý, kto sa cítil iný ako „stádo“. Nie, neurážajte sa za prirovnanie k stádu, ale väčšina nás, bežných ľudí používala menej nápadné strihy a farby ľudu
Prelom tisícročí bol aj nie lacné „kakadu“ obdobie v mužskom oblečení, kedy sa tradičná jednoduchá triezva móda preorientovala do pestrých farieb výrazného zviditeľňovania sa a protestu proti fádnemu uniformovanému obliekaniu. Čím výraznejšie bol takýto jedinec oblečený a ovešaný šperkami, tým viac bol viditeľný.

Drap

Běžné to nebylo, ale i přesto hodně lidí takové sako nosilo. Byla to tenkrát velká móda.

orestez

Ano. Nosil budoucí herec absolvent Fakulta na Bethonově v Brně, co na tom? V jejich podnikání jde o jejich kšeft, podnik… Mám pravdu. Jakub a více absolventů tam študýrovali se sáčkem této barvy. Proč se otázka obrací na společenskou filokorudolari­magii? Uvědomte si, že narozdíl od velkých měst, jako jsou naše 3 města Dolní Dunajovice, Olomouc a Praha, je i Hlavní nádraží tím, kde se vidí, setkali se, a hlavně si vzpomenou!