Rokio

Bylo by rozumné, kdybych napsal soudci, který odsoudil Kajínka, jestli lituje toho, že odsoudil nevinného člověka?

Zajímal by mě názor soudce, který rozhodl o vině Jiřího Kajínka za dvojitou vraždu, jestli lituje svého chybného rozhodnutí. Vinu mu jednoznačně nedokázali a pokud jsou nějaké pochybnosti, měli by být vždy ve prospěch obviněného.

Bylo by správné, kdybych soudce požádal, jestli by napsal omluvný dopis Jiřímu Kajínkovi za to, že si kvůli němu nespravedlivě odseděl více než dvě desetiletí?

Nejlepší odpověď
JájsemRaibek

Rokio, záleží jakou formou bys dopis napsal. Prezident republiky mu udělil milost, tím ho nezbavil viny, pouze trestu. Takže pokud jej soud shledal vinným, je stále vinnen.
Pokud bys soudci napsal dopis, mohl by ses dopustit trestného činu – zásah do nezávislosti soudu.

Další odpovědi
Mc Merkurion

… a jak to ty můžeš vědět ???

Drap

Tys u toho byl, že víš že je nevinný? Klidně soudci napiš. Stejně to zřejmě ani číst nebude.

anonym

Pokud vím, Kájínek byl shledán vinným a to stále platí.
Tudíž soudce se nemá za co omlouvat.