Gestas

Byli mezi politruky i slušní lidé?

Nejlepší odpověď
da ny

Samozřejmě :)
Všude a vše je vžfy o člověku.
Někteří byli (jsou) obětí svého povolání. Aktivní b*b byl horší, než třídní nepřítel (stále platí) 😁
Ne všichni byli (a jsou) papežštější než papež.

Další odpovědi
Hranato

Nebo třeba byli mezi esesáky v koncentrácích slušní lidé?
Pokud si definujeme slušného člověka jako toho kdo ostatní slušně pozdraví když přijde do místnosti, Dobrý den, Práci čest, Hail, tak mezi nimi byla jistě řada slušných lidí.
Ten kdo se rozhodne sloužit jako výkonný mocenský nástroj zločinecké ideologii či zločineckému režimu, ví o jeho zločinech a dělá to kvůli vlastnímu profitu na úkor života, majetku, či svobody ostatních může slušně zdravit třeba „pochválen buď Ježíš Kristus“ nebo „mír s vámi soudruzi“. Takový člověk je hodně slušný. Slušný zmetek. A zmetkem zůstane i po změně režimu. Slušný, slušný může mít leda tak nasyslený prachy z rozkrádání socialistického majetku. A pak ještě slušnou sbírku vyznamenání za zásluhy.

ivzez

Slušní ano.
Inteligentní? …

orestez

Samozřejmě že ne. Napřed do Čech poslali vězně z USSR bůhví možná z Uzbekistánu a Kazachstánu, později z Rumunska a hlavně z Ukrajiny byli ti nejhorší.
https://cs.m.wi­kipedia.org/wi­ki/Politick%C3%BD_ko­misa%C5%99

Pie Jesu.

Dochy

Spousta lidí se do tohoto „byznysu“ nejspíš dostala jen shodou okolností… Pokud vím, nejméně jeden byl i přes svůj nevhodný třídní původ tak spolehlivý, že se přes funkci politruka dostal do stíhačky s dostatkem paliva a frnknul…

plebs

To i generál Šejna semínko vzal roha ze socialismu na západ, ve třiceti letech byl generálem a o budování komunismu neměl zájem, možná jako generál měl v Československu mini plat