Avatar uživatele
Kepler

Byli jste už v tomto měsíci na houbách?

Mně už dost dlouho odrazovalo to přetrvájícímu sucho, ale nakonec jem si řekl, že by to mohlo být lepší ve vyšších polohách Beskyd (Bílá, 700 m.nm.+). Tak jsem si tam zajel, no a byl jsem maxi spokojený. Sběr dobrý a hlavně: tak krásné lesy jsem už dlouho neviděl. Tam byly tak huňaté mechy, až jsem do nich padal na zadek. To byla kapka rosy do mé duše zprahlé…

https://pixaba­y.com/cs/h%C5­%99ib-hn%C4%9Bd%C3%A9-ka%C5%A1tanov%C3%A9-houby-jedl%C3%A9-2758313/

Zajímavá 7Pro koho je otázka zajímavá? annas, quentos, johana 56, hanny 2, lota, jirka F, aliendrone před 2007 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
hanny 2

Byli jsme v sobotu kousek od Brna na našem místě,kam jezdíme už hodně let.Vůbec jsem nečekala takový úlovek – našli jsme spoustu praváků, krásné žampiony, bedle, kováře,klouzky … plné koše, už jsem to ani neměla kam dávat – to se mi opravdu už dlouho nestalo!

Upravil/a: hanny 2

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Lucyfer

Byla jsem se projít do lesa… a pak mě spontálně napadlo, že se po nich mrknu. Nikde nic. Ale já je stejně moc nemusím… spíš se těším na vlašáky. Ale údajně rostou.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
EKSOT123

Krásné suchohřiby, gratuluji. Mám jich nasušeno ještě od loňska. Lesní procházka u nás na Třebíčsku tak romantická není. Většina okresu má lesy hnědé barvy, poslední 4 roky bylo nebývalé sucho a kůrovec se rozjel takovým stylem, že zničil většinu smrkových porostů nad15 let. Borovice odcházejí taky, ale ne tolik. Dřevo je neprodejné, je ho přebytek. Ale roste tu plno bedlí, těm stačí tráva. Já pracuji mimo, takže po cestě někde zastavím na houby. Teď jsem třeba jel přes Rakousko, tam moc nehoubaří- připadal jsem si jak v Mrazíkovi, jen ti medvědi chyběli. Stovky hřibů a křemenáčů, taky jsem našel krásný Kotrč kadeřavý

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Tento měsíc už třikrát.. Vyrazil jsem sotva něco začlo u nás růst

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Emefej

Byl. V Kr. horách ve výšce nad 700 m pomalu začínají růst.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
iceT

Ani tento měsíc ani tento rok. ALE chystám se v neděli, prý rostou. Na Rusavě na ně chodí údajně s kosou. Mladej minulou sobotu dotáhl asi kilo klouzků a dvě babky. Doufám, že jako neznalec něco najdu, však budu mít rozeznavače s sebou.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dubraro

1/ Nebyl
Neumím houby poznávat ani nevím, kam bych na ně šel.
2/ Byl
Jsem narozený v listopadu, takže v září jsem ještě „byl na houbách“.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Roman71

Ještě jsem nebyl, ale prý rostou..
No, i kdybych nic nenašel, stejně houby přinesu :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
aliendrone

Ne nebyl jsem letos zatím vůbec. Chtěl jsem, ale kde vzít nezbytný čas? Takže upřímně závidím! :)

Chtěls mě nasejřit!?!? POVEDLO SE! Požádám sestru (ona je DOST astro/mystik/e­sotentononc postižená, aby udělala nějaké voodoo a všechny houby ti zčervavěly! Nebo tak něco ! ;) :D :D

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
cochee

Nebyl. Ani v tomto měsíci, ani roce, ani v tomto století. Houbaření jde zcela mimo mě.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Klaproth

Na houbách jsem nebyl, ale jako vlastník kousku lesa ho navštěvuji pravidelně. U nás zatím s houbami bída, pár klouzků a jinak nic.

Dnes, tj.25.9. jsem opět byl a už začínají růst. Napršeno je dostatečně, pokud nepříjde prudké ochlazení, mělo by hub být dost.

Upravil/a: Klaproth

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
jirka F

Ano,ale nic se nenašlo jen pár bedel vysokých jinak nic.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lota

Ano, našla jsem jen bedly.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
klumprt

Na houbách jsem nebyl už dávno. Ani na marjánce. Leda tak trochu na chlastu a sem tam nějaký ten nikotýn. A kofein samozřejmě.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Kepler

Dubraro: zrovna z Havířova mě fotr ,coby desetletého, vyvážel na své Jawě 250 až do Mostů u Jblunkova. Jistě, v Havířově toho asi moc neroste, ale Datyně není taky moc daleko…:-))

před 2006 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
Kepler

Ta fotka není moje vlastní, jen jsem zapomněl vložit odkaz, což jsem teďka napravil. Vcelku ale odpovídá skutečnosti, jen jsem navíc nacházel ještě praváky a kováře. Nádhera.

před 2007 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek