Kepler

Byli jste už v tomto měsíci na houbách?

Mně už dost dlouho odrazovalo to přetrvájícímu sucho, ale nakonec jem si řekl, že by to mohlo být lepší ve vyšších polohách Beskyd (Bílá, 700 m.nm.+). Tak jsem si tam zajel, no a byl jsem maxi spokojený. Sběr dobrý a hlavně: tak krásné lesy jsem už dlouho neviděl. Tam byly tak huňaté mechy, až jsem do nich padal na zadek. To byla kapka rosy do mé duše zprahlé…

https://pixaba­y.com/cs/h%C5­%99ib-hn%C4%9Bd%C3%A9-ka%C5%A1tanov%C3%A9-houby-jedl%C3%A9-2758313/

Nejlepší odpověď
hanny 2

Byli jsme v sobotu kousek od Brna na našem místě,kam jezdíme už hodně let.Vůbec jsem nečekala takový úlovek – našli jsme spoustu praváků, krásné žampiony, bedle, kováře,klouzky … plné koše, už jsem to ani neměla kam dávat – to se mi opravdu už dlouho nestalo!

Další odpovědi
Lucyfer

Byla jsem se projít do lesa… a pak mě spontálně napadlo, že se po nich mrknu. Nikde nic. Ale já je stejně moc nemusím… spíš se těším na vlašáky. Ale údajně rostou.

EKSOT123

Krásné suchohřiby, gratuluji. Mám jich nasušeno ještě od loňska. Lesní procházka u nás na Třebíčsku tak romantická není. Většina okresu má lesy hnědé barvy, poslední 4 roky bylo nebývalé sucho a kůrovec se rozjel takovým stylem, že zničil většinu smrkových porostů nad15 let. Borovice odcházejí taky, ale ne tolik. Dřevo je neprodejné, je ho přebytek. Ale roste tu plno bedlí, těm stačí tráva. Já pracuji mimo, takže po cestě někde zastavím na houby. Teď jsem třeba jel přes Rakousko, tam moc nehoubaří- připadal jsem si jak v Mrazíkovi, jen ti medvědi chyběli. Stovky hřibů a křemenáčů, taky jsem našel krásný Kotrč kadeřavý

Drap

Tento měsíc už třikrát.. Vyrazil jsem sotva něco začlo u nás růst

Emefej

Byl. V Kr. horách ve výšce nad 700 m pomalu začínají růst.

iceT

Ani tento měsíc ani tento rok. ALE chystám se v neděli, prý rostou. Na Rusavě na ně chodí údajně s kosou. Mladej minulou sobotu dotáhl asi kilo klouzků a dvě babky. Doufám, že jako neznalec něco najdu, však budu mít rozeznavače s sebou.

dubraro

1/ Nebyl
Neumím houby poznávat ani nevím, kam bych na ně šel.
2/ Byl
Jsem narozený v listopadu, takže v září jsem ještě „byl na houbách“.

Roman71

Ještě jsem nebyl, ale prý rostou..
No, i kdybych nic nenašel, stejně houby přinesu :)

aliendrone

Ne nebyl jsem letos zatím vůbec. Chtěl jsem, ale kde vzít nezbytný čas? Takže upřímně závidím! :)

Chtěls mě nasejřit!?!? POVEDLO SE! Požádám sestru (ona je DOST astro/mystik/e­sotentononc postižená, aby udělala nějaké voodoo a všechny houby ti zčervavěly! Nebo tak něco ! ;) :D :D

cochee

Nebyl. Ani v tomto měsíci, ani roce, ani v tomto století. Houbaření jde zcela mimo mě.

Klaproth

Na houbách jsem nebyl, ale jako vlastník kousku lesa ho navštěvuji pravidelně. U nás zatím s houbami bída, pár klouzků a jinak nic.

Dnes, tj.25.9. jsem opět byl a už začínají růst. Napršeno je dostatečně, pokud nepříjde prudké ochlazení, mělo by hub být dost.

jirka F

Ano,ale nic se nenašlo jen pár bedel vysokých jinak nic.

lota

Ano, našla jsem jen bedly.

klumprt

Na houbách jsem nebyl už dávno. Ani na marjánce. Leda tak trochu na chlastu a sem tam nějaký ten nikotýn. A kofein samozřejmě.

Kepler

Dubraro: zrovna z Havířova mě fotr ,coby desetletého, vyvážel na své Jawě 250 až do Mostů u Jblunkova. Jistě, v Havířově toho asi moc neroste, ale Datyně není taky moc daleko…:-))

Kepler

Ta fotka není moje vlastní, jen jsem zapomněl vložit odkaz, což jsem teďka napravil. Vcelku ale odpovídá skutečnosti, jen jsem navíc nacházel ještě praváky a kováře. Nádhera.