Kepler

Byli jste už v září na houbách?

Já považuju září za začátek hlavní houbařskou sezóny a tak jsem dnes vzal košík a plátěnou tašku a vyrazil jsem. Na schodech potkám souseda, který se nejen zrovna vypravil taky, ale dokonce na stejné místo (pod Pustevnami cca 800 m n.m.) a ještě má auto, tak jsme jeli spolu. Výsledek: 12 kg praváků a suchohřibů! Největší pravák měl 24 cm klobouk. Tak tomu říkám dobrý start sezóny!

Nejlepší odpověď
Drap

V každé lokalitě je sezona v jiný čas. U nás už také něco roste, hlavně praváci, suchohřibů málo, a po několika letech opět kuřátka. Byl jsem v září už asi 3
x. Pokaždé jsem něco donesl, nevážím to

Další odpovědi
orwell

Tak vidím, že jsem zde asi největší žabař. Poslední dobou jsem byl v lese dost často. Likvidovali jsme smrky zničené kůrovcem, ale kromě dvou bedel a jedné prašivky jsem jinou houbu nepotkal. Fakt je, že jsem se věnoval jiné činnosti a musel dávat bacha, abych přežil bez úrazu. Tak možná proto, anebo jsem se prostě vyskytoval v nesprávnou dobu na nesprávném místě ☹

annas

Nebyla jsem na houbách, v naší oblasti ještě nerostou, rovněž ani v blízkém předhůří. l

Ale dostala jsem nadílku „praváků“ od sousedky, . Navštívila příbuzné ve Starém Městě pod Sněžníkem a nasbírala plný tzv. travní koš. Všechny houby zdravé.

Ale jen praváky, jiným druhům se ani v Jeseníkách zatím nepodařilo vyrůst.

ten který je

Byl jsem dnes.Stačila hodina a koš plný hřibů.Po cestě domů jsem už nic nesbíral.V lese neměl nikdo prázdný košík.Nějaká paní měla dokonce s sebou kýbl.:-)
V lese rostlo také mnoho krásných masáků.
Zklamáním bylo hlučné chování některých houbařů.

jirka F

Zítra se do lesa chystám už jsem našel kozáky a pár hříbků.

Tak dnes jsem byl ale je to bída u nás samé holubinky.

Hufnágl

Byli jsme minulý týden. Mimo 1 praváčka, 4 kuřátek a jedné nevyvinuté bedli, jsme našli 4 petky, pět plechovek od piva, několik vajglů a do seníku jsem se raději nedíval… co kdyby. Ale věřím, že sezóna u nás teprve začne.

aliendrone

Ne, ale celkem MOC bych chtěl (jasně, v reálu naprostá utopie). :(
Jestli jsi mě chtěl nakrknout, tak se ti to POVEDLO, chmeyde! ;) :D :D

da ny

Na houby téměř nechodím (nejezdím), ale dostávám je.
Tento týden cca 4× od 2 příbuzných (dnes 2×).
Mám ráda směs různých druhů hub a mladé,
Praváků byla vždy převaha. V dnešní 2. várce byly jen velké hřiby.
Největší měl klobouk 21 cm. Rostou ;) (400 – 600 m n. m.)

Celé roky u nás začínají koncem srpna a ano, v ZÁŘÍ, když rostou bývají žně.
Dva doktoři, houbaři si celá léta brali vždy v září dovolenou.

jáára

Lysohlávky jsem neměl už hodně let. Nemám čas,
_
Není od věci se občas zbláznit.

paul1

U nás sezóna ještě jen začíná – podle zpráv od sousedů – zítra si to jdeme do lesa ověřit,
tak uvidíme, či budeme mít trochu štěstí.

SSReadme

Příspěvek smazán administrátorem.

Kepler

alien: nechtěl jsem nikoho nakrknout, jen se podělit o to malé houbařské štístko. Třeba jsem někoho povzbudil.

Kepler

Jo a ten soused mě dopravil na tak odlehlé místo, že jsme tam nepotkali ani živáčka. Já myslel. že tak tiché lesní chrámy snad už neexistují.

aliendrone

Kepler>>> Soused se MÁLO snažil (žabař), když jsi se dokázal vrátit z5, to já bych našel onačejší místo. ;) :D :D
Ale když už jsi v tom mučení aliendrona, pochlub se jak to bylo s červovitostí? Hodně? Málo? Jak vidíš prognózu? :)

Kepler

Červíčků minimálně. Pokud nastoupí sušší počasí, dá se čekat i vyšší červivost.

Hufnágl

ten který je
Znáš, víš, co je to myslivecká latina? A tak nějak zní houbařská.

Kepler

Jo taky rybářská, kdy nestačí rozpětí rukou. Ale já latinsky neumím.