bolak

Byli byste pro to aby si kuřáci museli sami platit léčbu za nemoc způsobenou kouřením?

Prý to patří do kategorie Zábava, tak očekávám nějaké echt vtipné odpovědi.
Doplňuji:
ale 01Ricco má pravdu, to jsem měl taky namysli, samozřejmě člověk kterej se přežírá a nepohybuje, má pupek jak budha, tak v případě že by se mu ucpali tepny seškvařeným volejem, by si musel zaplatit třeba operaci srdce; nebo pokud by si někdo zvolil že bude vegetarián a nedoplňoval by si pravidelně béčko a železo, v čehož důsledku by se u něj vyvinul Alzhaimr nebo by ho klepla josefína, tak by to šlo logicky (a jedině správně) na jeho náklady, feťáci by si ze svýho museli platit zubaře, alkoholici pak játra nebo ledviny, když by si je vodrovnali, případně pak i samotnou transplantaci­..prostitutky by samozřejmě platili vyšší poplatky za gyndu 90Kč a 60kč na krčním

Nejlepší odpověď
anonym

Velmi zábavná otázka na kterou rád odpovím. Takový kuřák nemalou částkou přispívá do státního rozpočtu. Pravda, léčba kuřáka něco stojí, ale jsem si jistý, že náklady na léčbu jsou o mnoho nižší, než stát vybere na daních. Ale co takoví obézní? Zaplatí x % DPH za bůček, ale léčba stojí rozhodně více. A co takoví adrenalisté ( řidiči co zaviní nehodu, ti, kteři machrují se vším možným, kde si způsobují různá zranění.) Ano, jsem kuřák, ale na svoji, případnou léčbu přispívám, což se nedá říct o jiných zneuživatelů zdravocnictví!

Další odpovědi
01Ricco

Ne, to by si museli platit léčbu i jiné osoby, kteří svým jednáním nebo stylem života zvyšují pravděpodobnost přivození si nějaké nemoci popřípadě úrazu. (Přežírači, dietáři, feťáci, sportovci, nezodpovědní řidiči, alkoholici, prostitutky a pod.).

led

Tak vám nestačí, že svojimi peniazmi prispievajú do štátneho rozpočtu (cez dane tabakových firiem), prispievajú na rozvoj zdravotníctva, ochotne sa stávajú testovacími bábkami pre výzkumníkov rakoviny, podporujú zamestnanosť? A ešte chcete, aby napriek tejto obeti si platili aj za liečenie? Nie je to práve povinnosťou tých, čo z toho profitujú?

Predstavte si tú tragédiu, keby všetci prestali fajčiť:
desaťtisíce nezamestnaných (tabakový priemysel, papierne, dopravci, stavbári, lekári, policajti, v neposlednom mieste hasiči a záchranári a mnoho iných),
úbytok peňazí v štátnom rozpočte,
zvýšená efektivita práce za rovnaký plat…
Preboha, spamätajte sa, návrh roztrhajte, neobnoviteľne zlikvidujte!
Myslite ekonomicky, nie ekologicky!
zdroj: z myšlienok fajčiara

Doplňuji:
z myšlienok nefajčiara:
fajčiari plne si zaplaťte liečenie za choroby, ktoré ste si, aj nám, fajčením spôsobili

Funna

klidně…ale jen když všichni, co se přežírají, nadměrně chlastají, nervují se (nemoci ze stresu vedou tabulku úmrtnosti), prostě všichni, co nežijí zdravě začnou platit také (takže 90% národa)…pořád nechápu, proč všichni obviňují jen kuřáky…těmi daněmi z cigaret si to svoje léčení už dostatečně předplatili…

kesim

Ano, uživatelé jakýchkoliv drog.

huxa

A nakonec by si platil každý všechny zákroky tak, jako v Americe 🙂 Proč by poté ale lidé měli platit zdravotní pojištění, když se jim neposkytne potřebný zákrok?

ptáč

Politici by si měli platit platy ze svého.

zzzzz

Ale vždyť kuřák si to platí, dokonce předplácí ve formě spotřební daně.

Také motoristé nebo alkoholici mají předplatné.

Takže stačí ještě zavést spotřební daň na jídlo a budou mít předplaceno všichni. .-)))

Doufám, že sem po večerech nenahlíží Kalousek .-)))) Aby nás to zítra při nákupu nepřekvapilo.

Lamalam

Nejenom kuřácí, ale i konzumenti alkoholu a dalších návykových látek.

marci1

A co by jsi chtěl za odpověď ? Kuřáci Ti odpoví zcela jistě jinak, než nekuřáci ! 🙂

mojitek

Lamalam : a taky by si to měli platit lidi ve městech,protože dychaji oxid uhlicity nebo taky konzumenti kafe nebo cokolady nebo konzumenti nebiopotravin. Na kazdym cloveku by se neco naslo…

Lamalam

To s tím oxidem uhelnatým pokulhává, ti lidé to nekonzumují z vlastní vůle, narozdíl od kontumentů alkoholu.

mojitek

tak zkus přemýšlet-stačí aby se odstěhovali na venkov.Čili oxYd konzumují z vlastní vůle.

mojitek

Kesim : o jakých drogách je tu řeč?Sis spletl/a diskuzní otázku :D

bolak

huxa: já přece netvrdím že by si lidi měli platit ze svýho pokud je postihne nemoc, jen říkám že pokud se někdo dobrovolně užívá látky který prokazatelně způsobujou nemoc nebo dokonce vedou ke smrti, tak by si případnou léčbu měl platit ze svýho

ale máš pravdu v tom že platit paušálně zdravotní pojištění by byl v tomhle případě celkem nesmysl, proto bych navrhoval aby stát takovýmto lidem zamítl možnost platit si veřejné zdravotní pojištění, tedy aspoň do té doby než se začnou ke svému tělu chovat tak aby nepřispívali k jeho destrukci

led

01Ricco, tí ďalší prídu potom na rad až nakoniec aj dieťa bude platiť za svoje narodenie: „nezaplatíš – nenarodíš sa“

arygnoc

no to nie je ani ako fór podarené.

;)

čo keby ľudia píšuci s hrúbkami mali zaplatiť školné?

led

arygnoc,
„čo keby ľudia píšuci s hrúbkami mali zaplatiť školné?“
za chyby sa platí aj dnes, tak prečo nia aj oni?