www

Byli byste pro možnost „mazání“ DÚ? Já všemi deseti 😉.

Také lze přesunout DÚ a zábavu do nebodovaných odpovědí a otázek, reakce by byly pravděpodobně minimální a otázky by se tím přirozeně zredukovaly..
Doplňuji:
Jasně, kecalům, sběračům, atd. se otázka líbit nemusí.
Zajímají mne především odpovědi soudných uživatelů. Jistě, nebráním se ostatním, netvrdím totiž „ty se do toho nepleť, pro tebe jsem to nepsal“, oblíbenec/neo­blíbenec, ap. 😁.

Nejlepší odpověď
Michal Kole

Já ne, mě je baví řešit

Spíš bych udělal kategorii domácí úkoly.

Ono když se otázka zvolí šikovně tak ani nejde poznat, že je to domácí úkol.

Další odpovědi
bolak

Mně je to fuk, domácí úlohy bych řešil dál (kdybych věděl) a u otázek do zábavy bych ještě přidal na tempu, když už by mi nikdo nemoch vyčítat boduchtivost, takže by se jejich počet nakonec přirozeně ještě zvýšil :)

Jinak co se týče DÚ, tak zatím sem si všim akorát toho, že sbíráš stejně bodů jako ty co pomáhaj, ačkoliv jim místo rady jen napíšeš aby neobtěžovali a dávali ve škole pozor :)

PS: A pak že na body nikdo na body nekoukáte, kdybyste nekoukali, tak je vám přece jedno jestli budou domácí úkoly v bodovanejch nebo v nebodovanejch…

briketka10

myslím, že tato otázka tu už byla a ne jednou – vícekrát
vybrala jsem jen jednu a mě nevadí jen je neřeším,
protože je řešit neumím a kdo je řeší jeho věc a má to v hlavě srovnaný
a asi dával ve škole větší pozor než já, nebo ten, kdo se ptá na ten úkol..

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/domaci-ukoly-na-odpovedich

aramah

Já jsem pro jim ty úkoly počítat teda jestli to někdo umíte.
Já to neumím tak mají smůlu.
A internet nebyl když jsem chodila do školy , škoda -mohla jsem dopadnout o trochu lépe :((
Lidi tak jim pomozte 🙂

Alesh

Mně to taky nevadí. Nápad se samostatnou kategorií je dobrý. To by zrovna tak někdo mohl někoho peskovat, že neví, jak se něco dělá v domácnosti slovy: „to tě to fotr nenaučil, jdi se ho zeptat“.

anonym

Po dotazu Aleshe si myslím, že svůj názor už znovu komentovat nemusím. Je tu dost možností, kde si mohou školáci řešit své domácí úkoly. Tady to na místě není. Ano, jsem PRO bez rozlišování mazat veškerou školní přípravu. Tu mají studenti a školáci absolvovat individuálně, ne naším prostřednictvím. Co najdu na netu já, jsou schopni určitě najít i sami (nebo se to alespoň mají naučit). Na co se ptají nás, na to se mají tázat svých učitelů. Ti potřebují vědět jak jsou jejich žáci nenaučení.

led

Kategória Domáce úlohy, pomôž žiakovi.
V žiadnom prípade pri odpovedi nevypracovávať úlohu, ale len návod, aj to nie prechádzkou ruka v ruke, prípadne kde si to môže nájsť. Niekedy sú osnovy tak postavené, že sa to v škole nestíha – nie všetci žiaci sú géniovia, nájdu sa aj normální, aj pomalší…
Komu sa to nepáči nemusí predsa reagovať.
Ani nám neuškodí si občas zopakovať základné školské znalosti (hlavne, ak máme školopovinné deti).

Ar

Kategorie zábava určitě do nebodovaných, na domácí úkoly zásadně neodpovídám, to pak není domácí úkol. Něco jiného je třeba vysvětlit postup při nějakém výpočtu a to bych nechal jako bodované. „Žádosti“ o napsání slohové práce atd. bych rovnou uzavíral.

beer

Přesunout tyto kategorie do nebodovaných by bylo nejvhodnější. Jenže k tomu asi jen tak nedojde, ono se toho tady poněkud nerado něco mění – natož možnost mazat DÚ ))
Jinak ti ale naprosto rozumím, někdy u těch školních otázek pěkně teču. Naštěstí sem chodím zejména dopo, takže těch odpoledních a hlavně nedělních přísunů DÚ jsem ušetřen ))

M.

Spíš věci, které se dají okamžitě najít na googlu. Je to děs.

Conchus

Ano, jsem pro. Ať se učí, bude jim to chybět. Vím o čem mluvím

anonym

Myslím, že je to zbytečné. Tady už je to tak prošpikované jinými nevhodnými otázkami, že to můžeš klidně hodit za hlavu. Pokud bys to chtěl nějak redukovat, pomohlo by už jen smazat vše a začít od začátku. Admini se tady o to moc nezajímají. Krom toho všechny otázky dosud položené a jejich odpovědi by se vešly do 1MB, takže žádná újma pro disková pole to není. :)

pusinka50

Já bych byla taky pro možnost mazat DÚ. Ztrácím čas zbytečným otevíráním a opětovným zavíráním takovýchto otázek a rolováním na další otázku. A spousta věcí se opravdu najde na netu během minutky. Nikomu neprospějete, když za školáka děláte jeho úkoly, obrátí se to jen proti němu, protože znalost o problému mu bude chybět. Chápu, když si školák dá práci s úkolem a pak si tady jen ověřuje, zda ho má správně, ale udělat mu úkol od začátku do konce je holá pitomost.

annas

Ztrácí se návaznost diskuzních příspěvků, když se z minut stanou hodiny. Jak jsem zjistila podle času vložení, , nebyly mosojovy příspěvky určeny mně. Komu tedy psal?

anonym

me domaci ukoly nevadi a zavidim vsem, kteri je umi vypracovat …:)

i ocko jete pred mesicem vypracovavala .. , uz jsem psala u Alese …

napr. :
u Monyszka :
Středomoří a starověk

Která mocná říše ovládala ve starověku celé Středomoří?

to napsala odpoved – uplnou blbost .. :

ocko

Tak co tihle:

FéničanéZ Wikipedie, otevřené encyklopedie
Fénické obchodní trasy
Féničané byli semitský kmen, který osídlil krajinu podél pobřeží Syropalestinské oblasti. Jedním z nejdůležitějších fénických měst byl Týros, také zvaný Syr.

Féničané byli zdatnými obchodníky a kvůli obchodu podnikali dlouhé plavby po moři. Byli rovněž vynikajícími řemeslníky, obchodovali s výrobky z hlíny, skla, kovu a vyráběli bavlněné oděvy. Látky barvili nachovým barvivem (foinix = purpurová …

ze by ta otazka nebyla domaci ukol ? :)

  • iv-

Sůwa

Nechápu, proč to řešit. Není každá otázka ( ani odpověď ) na úrovni, no a co. Když to někomu vadí, tak ať si toho nevšímá a neláká bodíky za negaci otázky.

annas

Jsem také pro naznačení postupu, ale někdy to není možné (mluvím o češtině). Ale vadí mně, jakým způsobem někteří žáci či studenti o pomoc žádají.
Když se vkládaly otázky, které se týkaly olympiád, žádala nás odborná komise, abychom na tento typ otázek neposkytovaly odpovědi. Nechce se mně žádost vyhledávat.
Když chce někdo soutěžit, měl by vědět víc. než běžný student.

mosoj

Jen si posluž.
Hlavně mně zajímá to řešení od tebe.
Jediná manon to pochopila, pokud toovšem tak tazatel myslel.

Vepište odpověď…http://w­ww.odpovedi.cz/o­tazky/prosim-pomoc-3×-2y-6-viz-vice?_fid=kb1u

bolak

mosoji já to mám špatně? :-o

http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/dobry-den-vsem-potreboval-bych-pomoc-s-rovnici-se-dvema-neznamymi-3x-2y-6-viz-vice

manon

mosoj: Dík, doufejme, že jsme nakonec pochopili, co tazatele trápí :)
boak: Ty to máš ještě líp :) Máš palec. Ale na ZŠ je to možná moc složité.

bolak

myslíš že by to paní učitelka nepochopila? :)

manon

bolak: Paní učitelka by čuměla, jak má geniálního žáka :)

anonym

:)) vy jste na to kapnul.. ! neptaji se studenti, ale ucitele ! :))

  • iv-

led

  • iv- „neptaji se studenti, ale ucitele !“

toto sa nerobí, veď ste prezradili celosvetové štátne tajomstvo (taj.dův.mob.)… celá pedagogika je teraz v čudu :(

anonym

aha .. ! tak .. a je to venku …to se ptate vy s An !
:p -iv-

led

len pre vaše ucho (dúfam, že ostatní nepočúvajú), ja som sa tiež po zadaní úloh na druhý deň svojich študentov pýtala, čo sa o tom dozvedeli na internete. Nemala som?

annas

Ad mosoj. Vždyť já nemám s matematikou nic společného.

Psala jsem o češtině.

mosoj

A ty se počítáš mezi které ?

annas

Opět nerozumím. Někdy odpovím ořímo, jindy naznačím postup. Záleží, o co jde. .