Avatar uživatele
anonym

Domácí úkoly na odpovědích?

vadí vám že někteří školáci než aby si svůj domácí úkol sami našli na internetu tak ho zadají sem a my mu ho máme naservírovat? Beru třeba některé úkoly které jsou těžké a se kterými potřebují pomoct,ale úkol třeba o souhvězdí který stačí jen zadat do Google,to mi už vadí,vždyt takhle se nic nenaučí,domácí úkol je k tomu aby si procvičil látku nebo se pletu?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 13Pro koho je otázka zajímavá? anonym, ReHu, led, panenka, annas, Miroslavst, anonym, hanjimka, aramah, iceT, Terryle, anonym, Nazdar Bazar před 4829 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
led

prekáža mi otázka typu,
ja zadám príklad, ty zodpovieš, ja zoberiem odmenu.
Je to najlepšia cesta k neskoršiemu dospelému bezpracného spôsobu života. „Nepotrebujem vedomosti, to nech sa namáhajú tí druhí, "sprostí“,
nepotrebujem pracovať, nech pracujú iní na mňa
Ja zadám úlohy a vy sa o mňa starajte.„
Žiaľ spoločnosť mlčky toleruje týchto "šikovných umelcov“ aj zákonne – čo nie je zakázané, je dovolené.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Miroslavst

Pamatuji na otázku, kde se dotyčný ptal a chtěl jen vysvětlit, vycházelo mu myslím ve výsledku –2 nebo 3 a nevěděl si rady. Tak jsem mu na to odpověděl bez váhání.
Ale někdo je tak drzý, že klidně napíše otázku typu:
Vypočítejte 2×.3y ......
To už je hrůza.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
annas

Souhlasím s Burakem. Mně vadí dotazy na olympiády, do soutěží. U domácích úkolů by měl školák vložit svou odpověď, třeba i špatnou a poprosit o kontrolu. Kdo ví, tak mu poradí. Někteří berou odpvoědi jako samozřejmost.
Někdy by měl tazatel rychlejší, kdyby vložil dotaz přímo do vyhledávače, nabízí se mu víc možností než čekat na odpověď.

Ale je i chyba učitelů, že nepoznají, že domácí úkoly nevypracoval žák sám, ale okopíroval je z netu. To vede k tomu, že se spoléhá na druhé. Neprocvičí si tak dobře učivo, když nemusí nic hledat, ale jen opsat odpověď někoho jiného.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
hanjimka

Taky mi to vadí a když vidím že otázka je jednoduchá a odpověď se dá jednoduše najít,tak nereaguji.My si taky museli všechno těžce najít a v knížkách.Né jednoduše na netu.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
poa.li

Mě to nevadí, nicméně na to neodpovídám.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
ReHu

Však ono se jim to vše vrátí. Po ukončení školy už to nebudou mít tak „jednoduché“ a pokud se nebudou teď snažit řešit úlohy, nebudou se umět poprat s problémy ani v životě. A pak už nebude kam se obrátit.
Proto si také myslím, že odpovídání na VŠECHNY otázky není ta správná cesta.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
panenka

Já když vím tak poradím jinak je mi to celkem jedno jakou kdo tady zadá otázku

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Terryle

Jo, taky mě to štve – tohle je cesta nejmenšího odporu. Je něco jinýho najít si odpověď v knížce nebo na googlu a kombinovat víc zdrojů… Na většinu těchhle otázek neodpovídám.
Ono i to opisování před školou bylo aspoň k něčemu – vznikají a různě tak se vyvíjí vztahy mezi dětma, což je taky smysl školy (nejen je něco naučit, ale taky je naučit spolupracovat, vyjednávat, odmítat nebo pomáhat, být kamarádi nebo ne). Kdežto když vám odpoví anonymní člověk u počítače, nedá vám to po sociální stránce ani fň.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Radak

Řekla bych, že to ty lotry vytrestá samo. My to tady nevíme líp, než Wikipedie, a někdy plácneme pěknou blbost. Tak snad se naučí spoléhat se také na sebe.
Ale upřímně, za nás se úkoly opisovaly o přestávce před hodinou, doma je vypracovávali jenom šprti. Já nemohu házet kamenem, bohužel.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
nguyenna

V astronomii se to hemží otázkami z astronomické olympiády, viz http://olympi­ada.astro.cz/no­va_verze/zada­ni/AO_2010_11_GH­_2_kolo_zadani­.pdf.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek