klumprt

Byli byste ochotni sloužit vlasti?

Vlast je velice abstraktní pojem. Každý si může představovat pod tímto něco jiného. Není to národ, není to stát. Máte rádi svoji vlast? Co si po tím pojmem představujete? Byli byste ochotni položit i svůj život v případě jejího ohrožení?

Nejlepší odpověď
aliendrone

Myslíš jako sloužit režimu? ;) :D :D

Jsem úplně celý žhavý nasadit život pro pana Kalouska a jeho rodinu, aby se měli dobře! Aby Andrej mohl vystavět další „hnízda“ a abych mohl z médií poslouchat/číst oslavné bláboly na pašíka Vašíka (občas proloženo s děsnými jeho divadelními hrami)!

A PŘEDEVŠÍM – abych se mohl nechát dále radostně do krve sdírat nehoráznými daněmi, poplatky a vůbec – jen aby mi za to tak maximálně akorát káleli na hlavu a ještě vyžadovali potlesk? ;) :D :D

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=-zAlsRhizVQ

V době globalizace je vlast jen prázdný pojem. Bojoval bych už jen za svoje nejbližší, tam to má ještě stále smysl. :)

Další odpovědi
Kepler

Za státní zájmy bych nebojoval, jsem pacifista a volám: VÁLKA JE VŮL! Ale vyřídil bych si to s každým, kdo by chtěl ohrozit mou rodinu, blízké a můj dům (pokud bych ho měl).

Klaproth

Služba vlasti není záležitostí ochoty. Jde o zákonem stanovenou povinnost.

led

Služba vlasti nie sú veľké prázdne reči.
Služba vlasti nemusí byť len so zbraňou v ruke.
Služba vlasti je aj poctivá práca…
Služba vlasti je aj jej propagácia doma aj v zahraničí, ako sa správame tam, kde nás „vlastní“ nevidia, tak v danej krajine posudzujú nelen jednotlivca, ale celý štát, celý národ.

Aj pri globalizácii, zániku, rozdelení a vzniku štátov a štátnych zoskupení, pojem vlasť nezaniká. Vlasť je tam, kde sa cítite doma a to sa nedá prikázať čiarou na mape, zákonom, alebo diktátom, ani zaplatiť peniazmi, či donútiť násilím.

PS.
ak pozriem na niektoré príspevky na tejto stránke, mnohí robia práve tú zápornú, hanlivú službu svojej vlasti.

dubraro

Vlasti sloužím každodenně, bez ohledu na svou ochotu, již tím, že platím daně.
Bojovat za tento stát, který mi škodí od kolébky do hrobu? NIKDY! Raději zastřelit sám sebe.

mzm

Jak píše klumprt, pokud by někdo řekl „střílej“, ptal bych se „proč?“, jakmile by mi někdo sáhl na rodinu, už bych se neptal.

Kryšpín

Samozřejmě, ale měl bych pokyn bojovat za obranný spolek NATO, tak jak můj děda byl připraven bránit Varšavskou smlouvu před vynikajícím kapitalismem a jeho vymožeností, rovněž můj pra pra předek proti Srbům za císaře pána a jeho rodinu

Emefej

Už jsem starej, vlasti jem sloužil 27 let.

Rokio

Vlasti sloužím. Sloužím takto:

  • platím daně
  • podnikám
  • poskytuji internetové poradenství
  • podporuji svoji sestru ve studiu

xxx3

Služba vlasti se zbraní v ruce vyplývá ze zákona č. 585/2004 Sb. Mobilizaci vyhlašuje prezident na návrh vlády, takže v případě válečného stavu nemusí být pro nějakou libovůli stran služby vlasti příliš prostoru. S daněmi je to podobné.
Celkem mě zaujalo, jak tu většina příspěvků něco podobného již předem vylučuje. Jak byste se chtěli vyhnout všeobecné mobilizaci?

aliendrone

Šmarjá – copak neumíte ČÍST? Otázka zní: „Byli byste OCHOTNI sloužit vlasti?“

Nechápu jak si můžete zaměnit pojem OCHOTA s pojmem POVINNOST. Kdysi jsem také MUSEL POVINNĚ podle zákona na vojnu, to ovšem NEZNAMENÁ, že jsem na ni nastupoval OCHOTNĚ! Co je na tom nepochopitelného? ;) :D

led

aliendrone, šmarjá,
rozčuľovanie sa škodí. Nie každý chápe rozdiel medzi ochotou, možno hneď myslí na ruské poľovníctvo – „охота“ a takým detailom, ako je – branná povinnosť v zmisle zákona.

aliendrone

led>>> Taxemi zdá, že se snažíte být krásnější než Aliendrone – jenže to je MARNÉ!! Aliendrone je totiž NEJKRÁSNĚJŠÍ a přes to vlak dál nejede!!! ;) :D :D

Nicméně – pokud se spokojíte s pozicí DRUHÉHO nejkrásnějšího jedince ve vesmíru a vůbec, jsem ochoten o tom vyjednávat! První ale může být jen JEDEN – a to jsem JÁ!!! ;) :D :D

I skupina Olympic to věděla už před lety a nazpívala o tom píseň!
„Já, já, já, jenom já! (jenooom jáááá!)“ :)

led

Netrápte sa, to už história a pamäť ľudstva dávno vyriešila, mojich podobizien s metlou https://www.go­ogle.com/sear­ch?q=je%C5%BE­ibaba je viac, než nejakých príšelcov z vesmíru

aliendrone

Tak nevím jestli se mám radovat nebo smutnit. Kecám! Samozřejmě že tak neuvěřitelné opomenutí nahlásím na příslušná místa, aby se 30. dubna vědělo! ;) :D :D

klumprt

aliendrone

Kalousek aj. to je stát.
Ta směs inteligentních a šikovných lidí, tupců a zlodějů, se kterou se denně potkáváš, a hovoříš stejným jazykem, to je národ.
Vlast, to je celé to prostředí, tvůj životní prostor jehož jádrem je tvoje rodina. Dá se říci, že vlast je v širokém slova smyslu tvůj domov a tvoje rodina.

Zapomeň na Kalouska a režim a představ si třeba, že by nás chtělo anektovat Polsko a přivést ke katolické víře, protože se na tu naši sebranku bezbožníků už nemůže dívat. Nastolili by teokratický režim s hlavní úřední řečí polštinou, vysokou náboženskou daní a povinnými odvody potravin pro polskou armádu.

Anikitos

Nevidím v tom až tak velký rozdíl se srovnáním s aktuální rozmařilostí a s tím, co si zrovna smyslí republika – demokracie (tedy její ”služebníci”).
I tak by to znamenalo bojovat za stát ve smyslu bojovat hl. za formu zřízení a ne za lidi . :)

Kryšpín

Pane Aliendrone, mám dojem že narážíte na kvalitní sousedi, kteří nám dodávají vynikající potraviny a rovněž v roce 1968 při budování komunismu s lidskou tváří soudruhem Dubčekem, polští vůdci několikrát žádali Brežněva, že umravní vojensky Československo

ivzez

Žádali nejen Poláci.
Ještě horší byli Maďaři a Němci (východní) a nejhorší
asi bylo Bulharsko, které prý přišlo s nápadem invaze.