e1232851@trb

Byla vám v životě k něčemu vysoká škola?

Nejlepší odpověď
annas

Ano. K výkonu povolání. Bez „papíru“ o ukončení školy bych neměla kvalifikaci pro svou profesi. Teoretické vědomosti se ale uplatní až v praxi – teorie x praxe.

Jinak se člověk musí (měl by se) učíit celý život třeba z četby, ze zkušeností v životě atd.

Učit se nejen ze života, ale i pro život. Učit se pro sebe, jedině tak poznáme, jak málo víme.

Líbí se mně slova R. Fulghuma

„VŠECHNO, CO OPRAVDU POTŘEBUJU ZNÁT o tom, jak žít, co dělat a jak vůbec být, jsem se naučil v mateřské školce. Moudrost mě nečekala na vrcholu hory zvané postgraduál, ale na pískovišti v nedělní škole. Tohle jsem se tam naučil:
O všechno se rozděl.
Hraj fér.
Nikoho nebij.
Vracej věci tam, kde jsi je našel.
Uklízej po sobě.
Neber si nic, co ti nepatří.
Když někomu ublížíš, řekni promiň.
Před jídlem si umyj ruce.
Splachuj.
Teplé koláčky a studené mléko ti udělají dobře.
Žij vyrovnaně – trochu se uč a trochu přemýšlej a každý den trochu maluj a kresli a tancuj a hraj si a pracuj.
Každý den odpoledne si zdřímni.
Když vyrazíš do světa, dávej pozor na auta, chytni někoho za ruku a drž se s ostatními pohromadě.
Nepřestávej žasnout. Vzpomeň si na semínko v plastikovém kelímku – kořínky míří dolů a rostlinka stoupá vzhůru a nikdo vlastně neví jak a proč, ale my všichni jsme takoví.
Zlaté rybičky, křečci a bílé myšky a dokonce i to semínko v kelímku – všichni umřou. My také.
A nikdy nezapomeň na dětské obrázkové knížky a první slovo, které ses naučil – největší slovo ze všech – DÍVEJ SE. (Všechno, co opravdu potřebuju znát, jsem se naučil v mateřské školce: Krédo)“

http://azcita­ty.cz/citaty-o-vzdelani/#ixzz4U2Y­Lac78

Další odpovědi
Drap

Každá škola je k něčemu.

Smode

Ano. Abych pochopil že mě osobně vůbec nic nepřinese, mohl z ní odejít a pustit se do vlastní práce. Dnes vydělám více než kdejaký člověk s vš a co je pro mě ale daleko důležitější (hlavně když se dívám jak dopadli mí spolužáci co školu dokončili), jsem daleko, daleko svobodnější.
Každopádně každá škola, oficiální či neoficiální, je vždy do života neocenitelná.

xxx3

rozhodně, jednak je diplom v některých profesích nutnou podmínkou pro uplatnění v oboru (třeba v mém případě) a pak je (nebo spíš může být) dobrá škola místem, které otevře člověku nové obzory. Možnost setkání s množstvím nových pohledů na řadu věcí, v podstatě taková křižovatka, kde si člověk může vybrat, kudy se bude ubírat. Jiná věc je, že nemálo lidí těchto možností nevyužije a samozřejmě ne všechny školy jsou dobré. Pro mě osobně nebyl diplom nikdy jediným důvodem proč studovat. Na škole jsem rád navštěvoval i přednášky či semináře, ve kterých jsem nebyl zapsaný – prostě jenom ze zájmu.

Iváneček

https://www.y­outube.com/wat­ch?v=NAynANke­uEg

Ne každý s vysokou školou je skutečně solidní.

Lamalam

Ano, byla. Bez ní bych nemohla dělat své zaměstnání.

Michálek1245

Ano, k výkonu povolání. Na druhou stranu ale v jistých oborech vidím to, že praxe je více než diplom. Ve finále záleží vždycky na tom, co umíte. A v komerčním sektoru to platí dvojnásob. Jako něco jiného je třeba IB program, který se cizincům hodí k tomu, aby se prosadili u nás. A za mě je to fajn. :)