Avatar uživatele
Rafaelo111

Ocitli jste se někdy v situaci, kdy jste nevěděli, co by vám dalo důvod žít, co by vám udělalo dlouhodobou radost atd.?

Nevím, do jaké kategorie dotaz zařadit. Dotaz souvisí se všemi kategoriemi. Ocitli jste se někdy v situaci,kdy jste nevěděli, co by vám dalo důvod žít, co by vám udělalo v životě dlouhodobou radost, ať už něco hmatatelného (např. auto,…) nebo nehmatatelného (např. láska, vztah k příbuzným, vzdělání…). Snažili jste se někdy dosáhnout cíle, přestože jste si mysleli, že vás to nemůže udělat šťastnými, a přestože víte, že ostatní, kteří by se pokoušeli o totéž by byli radostí bez sebe?
Není to potom nějaká míra sebepoškozování? Není lepší nemyslet na to jestli mě to udělá šťastným a dosáhnout něčeho i na úkor, že bych toho mohl ale i nemusel později litovat?

Původní neotázka
Podstata bytí

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, redy, zzzzz před 2898 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Kepler

Myslím, že to za nás všechny nejlíp řekl pan Werich:

Když už člověk jednou je, tak má koukat, aby byl. A když kouká, aby byl, a je, tak má být to, co je, a nemá být to, co není, jak tomu v mnoha případech je.

Nad jinými věcmi nemá cenu přemýšlet. Prostě žij!

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Obdobní situace občas potká téměř každého. V takové situaci je nejlepší řešení, přestat přemýšlet o sobě a začít něco pořádného dělat. Plně zaměstnané tělo i mysl společně s časem podobné chmury rychle odstraní.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
redy

Znám to, líp bych to nenapsala.
Když jsem byla tam, co ty, babčina mi koupila auto. Po čase byt. Hodně jsem cestovala. Dnes už mi to tolik neláká, bejt u moře. Ale postupem času, jsem to tak nějak začala zvládat. Jde to, i když, už to nemůže bejt nikdy jako před tím.
Člověk dokáže věci, o kterých ani netušil, že je možný, aby je zvládnul.
Nenech se zničit…

Upravil/a: annas

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?zzzzz Nahlásit

Avatar uživatele
Adamos00

Smysl života není vůbec nic.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
pucipuci

ČASTO, ale jsem rád, že jsem to překonal a těším se ze života a lituju promarněných chvil beznaděje....­..Přeji,aby to rychle přešlo.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek