Vosk

Je v dnešní době ostuda neudělat VŠ?

Dobrý den, chtěl bych se zeptat jestli je v dnešní době ostuda neudělat VŠ?
vystudovanou mám střední školu ( žádné gymnázium ) na SŠ mi to šlo velmi dobře, po celé roky vyznamenání, ale teď na VŠ jsem úplně marný, nic a nedal sem už skoro žádný zápočet. Vykládám si to tím, že asi úroveň SŠ je nižší o dost než gymnázií, proto nestačím. Sám jsem z toho velmi zklamaný a totálně na dně, myslel jsem si že to až zas tak těžké nebude vystudovat. Proto bych chtěl znát Vaše názory, jestli to znovu zkoušet na jinou školu ( já spíše nechci ) a jestli budu v životě „nic“ jak mi tvrdí mí namyšlení spolužáci. A dále bych se zajímal o Vaše názory, popř. jak si vedete v životě s Vaší školou, děkuji.
Doplňuji:
Navíc velmi zklamu sebe a myslím, že i rodinu.

Nejlepší odpověď
annas

Neohlížejte se na své spolužáky, kteří vás považuji za někoho méněcenného. Nevíte, zda budou v životě úsoěšní.

Je to jen a jen váš problém, že jste studium nezvládl. Důležité je, že si uvědomujete, že se někde stala chyba. Je pravda, že gymnázium lépe přirpoavuje pro studium na vysoké škole, ale i ze střední je možné studovat, záleží na oboru. Nevím.

Možná jste se na střední škole nemusel tolik učit, na VŠ jste si špatně rozvrhl učivo a stalo se. Zkuste jít na VOŠ nebo studovat dálkově. Důležitá je chuť a vůle… .

Za ostudu bych to nepovažovala, spíš za váš vnitřní pocit, nespokojenosti, že jste nezvládl. to, co jste nechtěl. Jste mladý, máte jiné možnosti. Stalo se, ale můžete to ještě změnit.

Uvedu příklady ze svého okolí
.

  1. Dva hoši studovali techniku v Brně. Neuspěli u zkoušky z matemaiky. Podařilo se jim sehnat dobré zaměstnání – jeden odešel do Prahy – pracuje u ČD – nepotřebuje vysokou školu. Druhý zůstal v místě bydliště, ale zná dobře němčinu,jezdí do Německa – zařizuje montáže, stačí mu maturita..
  2. Jiný mládenec neuspěl na VŠB rovněž z matematiky. Jenže počítal s tím, že opravnou zkoušku udělá, takže promeškal termín pro přihlášení k dalšímu studiu. Získal zaměstnání jako hasič a studuje při zaměstnání.
  3. Poslední případ z okolí. Student rovněž nezískal dostatek kredtiů na medicíně, takže skončil. Dělá záchranáře u sanitky a studuje VOŠ.

Všichni zmiňovaní jsou spokojení.

Náhodou jsem narazila na tabulky s počtem studentů, kteří odcházejí z VŠ
http://www.in­foabsolvent.cz/Te­mata/ClanekAb­solventi/5-4-05/Predcasne-odchody-absolventu-SS-ze-studia-na-VS?dv=3&so=82

Mnozí se však opakovaně vrátili. Můžete i k nim patřit.

Další odpovědi
gecco

Divnej dotaz…
Semestr ještě není v půlce – a tebe ´drtí´, že ještě nemáš žádný zápich? – a kolik jsi jich už mohl získat?
😁
Pokud se ptáš vážně, pak prostě ´zaber´, prvák je – zejména pro ´průmkaře´, kteří byli na SŠ zvyklí lajdačit, záhul – ale to se poddá.
Přitom ani tak nejde o úroveň znalostí, jako spíše o fakt, že se ´neumíš učit´ – to se musíš naučit (navyknout si na nějaký ´režim´) nejdřív.

setapouch

Az ziskas nejakou praxi, bude kazdemu jedno, jake mas vzdelani. Ale nez ji ziskas… Bc. je dnes standard. Nicmene kdyz to zvladam ja, po panacti letech ze stredni a pri praci, neberu vymluvy, ze to nedavas.

I v zahranici potrebujes kvalifikaci nebo praxi (a samozrejme jazyk), abys nedelal jen nekvalifikovane prace.
Doplňuji:
Tím jsem tě nechtěl urazit, spíš vyhecovat. Věř mi, když toho necháš, dřív nebo později toho budeš litovat (pokud neuděláš geniální obchod jako třeba Standa Gross) a pak to učení bude jen horší. Vidím to na sobě.

led

Ne, ostuda je, po vystudovaní VŠ nevyužívat své znalosti