tvaruzekcz

Byla podle Vás mise USA/NATO v Afghánistánu mírová a těšila se podpoře místních obyvatel?

Nejlepší odpověď
hapiky

Je to vše o „uhlu pohledu“.
Nebyla by mírová, kdyby Taliban nesundával mrakodrapy a jiné další budovy ve světě.
Nejhorší na Talibanu je, že pomocí teroru vnucuje svoji vůli a podlou náboženskou víru celému světu.
Ďábla je těžké porazit.

Další odpovědi
Drap

Nebyla mírová a netěšila se podpory obyvatel. Podívej, za pár dnů ovládl Taliban v podstatě celý Afganistán, jak bylo nakonec předem s Talibánem projednáno. USA si Talibán vycvičil a vyzbrojil, tak teď je těžké pořízení.

plebs

USA to myslela dobře chtěla naroubovat demokracií.
Ovšem nepochopím, nejsilnější a nejlépe vyzbrojená armáda na světě za podpory obranného paktu NATO nevyhrála na zahalených mužících v hábitech s kalašnikovem přes záda.

elkon

Ano, nemuseli by ze své země utíkat. Ale museli by spojenci Taliban vymýtit a ne v půlce „práce“ odejít.

Emefej

Ani jedna mise (ISAF, Resolute) nebyla, ani nemohla být mírovou, protože NATO nemá žádný mandát k mírovým misím. Ani jedna se netěšila většinové podpoře místního obyvatelstva.

Rilika25

Příspěvek smazán administrátorem.