Marti16

Byl pračlověk masožravec a nejedl zeleninu nebo všežravec?

Mám otázku..Byl pračlověk masožravec a nejedl zeleninu nebo všežravec?

Nejlepší odpověď
Terryle

Kdyby byl čistě masožravec, tak bychom tady asi nebyli – předkové by pošli hlady. Ono ulovit mamuta nebo něco takovýho není tak snadný, lidi se nemohli za kořistí moc rychle přesunovat, zvěř táhla za pastvou…
Lidi sbírali lesní plody, ovoce, jedlý výhonky, houby, prostě co se našlo. Později se to naučili i pěstovat a měli vyhráno.

Další odpovědi
Michal Kole

Všežravec, živil se i plody přírody.

venkovan

Víc ovoce než zeleninu, maso při každé příležitosti. když někde něco našel uhynulého stejně jako když se něco povedlo ulovit.
Mimochodem – lov a maso jako bílkoviny podpořily rozvoj inteligence člověka.
Je otázkou, zda by nebylo lepší kdyby vývoj lidí skončil zavčas když jsme seděli pod stromy a sbírali semena trav.
Pro Terylle. Njdřív jsme byli jen sběrači, potom sběrači a lovci kteří táhli za zvěří (když nebyl k večeři mamut, tak stačil nějaký mech či lišejník apod.) a až potom jsme se stali zemědělci. Dneska jsem už jen lenoši – zemědělství prakticky nerespektujeme přestože je to jediná lidská činnost která nám zajistí základní potřeby pro život.

michael69

Člověk odjakživa sežral na co přišel.

anonym

Jedlý výhonky jo? A nebylo chytřejší lapnout jedlýho mamuta? Pračlověci byli machři to mi věř. S ničím se nesrali. Šli na mamuta a hotovo. Kořínky jedly opice a jiná havěť. Můj děda měl mamuta každý rok v zimě. Proto jsem na světě. Zelenýho jedli tak málo, že se jim kazily zuby!

hippeace

pralidé se živili tím co našli (různé plody, kořínky ale i brouky a hosenky)a když něco ulovili byli taky rádi i když ulovení mamuta byla spíše náhoda, ale určitě si to neplánovali. takže byli všežravci se vším všudy