Byl jsem napaden. Dle lékaře mám pohmoždění hrudníku,páteře a zápěstí.Jak bude utočník potrestán?

napadení a ublížení na zravví jaký trest bude pro utočníka

Nejlepší odpověď
kropitko

chtěj odškodnění,určitě jsi na neschopence, ušlý zisk,bolestné apod.

Další odpovědi
Q

Musíš podat trestní oznámení a pak se uvidí 🙂, když nebude nic prokázáno – nebudeš mít svědky atd., tak se může stát, že i nijak… Takže zabezpečit co nejvíce důkazů, chceš-li v tom trestně pokračovat… Pokus se prokáže, že viník toto učinil, může dojít k soudu, v případě odsouzení bude přihlíženo k věku, trestní bezúhonosti atd…

Oscar

Každý případ se posuzuje individuálně a záleží na spoustu okolností. Například jak dlouho jsi byl v pracovní neschopnosti, zda si byl vůbec omezen na běžném způsobu života (výkon hygieny, stravování, hybnost, snížení uplatnění apod). Také záleží, zda pachatel byl již před tím pravomocně odsouzen nebo zda má čistý rejstřík trestů, dále za jakých okolností došlo k napadení, zda třeba k napadení nebyl tebou vyprovokován, zda byl posilněn alkoholem, zda to byla vzájemná rvačka z níž on vyšel vítězně atd. Je toho skutečně velká škála. Každopádně oproti ostatním co zde odpovídají ohledně svědků, že by to bylo tvrzení proti tvrzení, s tím tak trochu nesouhlasím, protože už samotné lékařská zpráva, příp. znalecký posudek na tvoje zranění by měl být dostatečný důkaz o tom, že ti zranění bylo způsobeno a bylo způsobeno tak, jak jsi uvedl. Samozřejmě, že svědek je dobrý, ale někdy může plácnout takové věci, které poškozenému moc nepomůžou a naopak nahrají do karet pachateli. Co se týče trestu, který ho čeká, je těžké odhadnout, protože nevím, jak byl případ právně kvalifikován, ale můžeš se mrknout na § 145 a § 146 trestního zákoníků, ale v dnešní době jsou hodně ukládány alternativní tresty v podobě podmínky apod.

anonym

Zdravotní pojišťovna po útočníku bude vymáhat náklady na vaše vyléčení. Trvá-li vaše pracovní neschopnost déle než 4 týdny, bude vám platit i bolestné. Kromě toho bude souzen, může si posedět 2–3 roky okamžitě. Mají-li ve věznici internet, bude se zde ptát na slavnou amnestii.

kavon

o to už se postara lékař nahlásí to na policii sám podud mu bylo řečeno napadení

rosa

Především nahlásit na polici. Je nutné mít svědky, jinak to bude tvrzení proti tvrzení. Žádat bolestné,zaplacení ušlé mzdy atd. Oni poradí.