NekdoNeznamy

Trestní oznámení – co bude dále?

Někdo nejmenovanný na mě podal trestní oznámení z šíření veřejné pomluvy, použití ochranné známky a poškození dobrého jména.
Proč? Napsal jsem článek o tomto řekněme „oboru“, ve kterém dělá ten nejmenovanný. Bylo to napsáno obecně, takže by z toho nic nebylo. Problém je, že jsem v tom článku tu ochrannou známku (nenapadlo mě to) používal a asi ve 2 větách toho neznámého defacto označil za zloděje.
Co mě čeká – jaký může být trest? Brzy mi bude 16 let.
Myslím, že jsem toho zas tak neudělal, ale porušení zákona to bylo. Teď nevím co s tím.

Nejlepší odpověď
Drap

Myslím, že vzhledem k tvému věku nehrozí žádný vážný trest, možná nějaká pokuta