jopik

Byl byste někdo tak hodnej a poslal mi Podnikatelskej záměr ? potřebuju to na zkoušky. Děkuju moc :)

Nejlepší odpověď
rosa

Těžko se asi takové dokumenty dávají z ruky. Napište si sám(sama). Třeba si vytvořte modelovou situaci otevření prodejny potravin na vesnici. Uveďte svůj záměr, zhodnoťe dostupnost prodejen v okolí, počet obyvatel. Zkuste odhadnout procento, které do této prodejny bude chodit, kolik za nákup utratí a vypočítejte si zisk, tj. procento (Vaše marže z nákupu)Například – třeba počet zákazníků 50 × 150 Kč průměrný nákup tj.7500 Kč tržby a z toho 20% Vaší marže. To dělá 1500 Kč zisku. Vynásobte počtem pracovních dní a máte zisk. Uveďte svoje náklady (měsíční) za el, plyn, pronájem a ost.nákladů.(po­pelnice, SP, ZP, případné použití auta, plat pracovníků atd.) Uveďte další rozšíření služeb v případě, že budete mít konkurenční prodejnu a budete chtít i zvýšit zisk. Např. doplněním průmyslového zboží,sběrna pro Fotolab, výkup ovoce, venkovní občerstvení atd.). Jde to určitě udělat, jen si k tomu sednout.