Avatar uživatele
Pokročilý

Byl biblický Mojžíš bílý nebo černý?

A může mi to někdo dokázat?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Avatar uživatele
Zlatý

Jak dokázat? Asi těžko. Pokud máte zájem, víc se dovíte z odkazů.

Už po dlouhou řadu let se vědci snaží odpovědět na otázku „Jak starověcí Izraelité vypadali?“. Ačkoliv Písmo Svaté a jiné historické dokumenty zanechaly spousty informací ohledně této otázky ,mnoho z nich je stále neznámo.

http://www.onelove.cz/…
http://www.onelove.cz/…

Z článku Fyzický vzhled starověkých Izraelitů II se dovíte:

Mojžíš se narodil jako Hebrejec – Izraelita z kmene Levi (exodus 2:1-3). Strávil 40 let v domě faraóna (Skutky 7:23) a byl povýšen na faraónova vnuka.

Exodus 2:10 - A dítě vyrostlo, a ona ho přinesla faraónově dceři, a on se stal jejím synem. Dala mu jméno Mojžíš a řekla: "Protože jsem ho vytáhla z vody."

Mnoho vědců říká, žefFaraón, který byl na trůně Egypta v době, kdy se Mojžíš narodil, byl faraón Seti I. Byl otcem Ramsese II, také známého jako Ramsese Velkého.

George Rawlinson, anglický autor, napsal knihu pojmenovanou "Historie Egypta". Na straně 252 udává popis Setiho I. Píše: "Setiho tvář byla vyloženě africká, měl bouřlivý obličej s nízkým plochým nosem, silné rty a masivní bradu."

Mojžíš měl stejné fyzické charakteristiky, protože se dostal do faraonova domu jako jeho vnuk v době, kdy faraón nařídil, aby byli všichni chlapci zabiti po narození. Kdyby Izraelité byli lidé bílé pleti, jak by mohl Mojžíš, Hebrejec, přežít (tajně) v domě faraóna mezi lidmi černé pleti, Egypťany, po dobu 40 let, aniž by si ho všimli.

Kromě toho po vydání výroku k zabití všech hebrejských chlapců, jak by faraón vypadal a vládl nad svými lidmi, kdyby měl jednoho žijícího ve svém domě s právy a privilégiemi jeho vlastní rodiny? Mojžíš přežil 40 let v paláci faraóna, protože byl černoch tak, jako byli Egypťané.

Faraón se podíval do očí Mojžíše, když byl dítě a myslel si, že je jeho příbuzný a z jeho krve. Podíval se do očí Mojžíše, když byl dospívajícím a myslel si, že je jeho příbuzný a z jeho krve. Podíval se do očí Mojžíše, když byl mladým mužem okolo 20 a 30 a myslel si, že je jeho příbuzný a z jeho krve. Faraón viděl Mojžíše vyrůstat do muže okolo 40 a myslel si, že je jeho příbuzný a pokrevní vnuk.

Jako Josefovi bratři a Canaanité nemohli rozeznat Hebrejce od Egypťanů, faraón nemohl také, jinak by byl Mojžíš okamžitě zabit.

 

Další odpovědi:

Avatar uživatele
Registrovaný

Černej, podívej se: http://www.youtube.com/…

 

Diskuze k otázce

 

U otázky nebylo diskutováno.

 

Zajímavé otázky v kategorii Vzdělání a práce

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Vzdělání a práce

Zlatý annas 2598
Zlatý Drap 1749
Zlatý quentos 1269
Zlatý ivzez 757
Zlatý mosoj 660
Zlatý gecco 618
Zlatý led 583
Zlatý hanulka11 566
Zlatý marci1 542
Zlatý Michal Kole 475

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

 

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.