Sindy

Bydliště x úřad práce

Dobrý den,známý pobývá již delší dobu v Praze, trvalé bydliště má na Moravě – jak zajistit,aby kvůli úřadům (potřebuje se zaregistrovat na pracovní úřad) nemusel jezdit na Moravu, ale mohl si to vyřizovat v Praze(když už neexistuje přechodné bydliště)?

Nejlepší odpověď
standa

Musí si vybrat menší zlo a nechat si zapsat do občanky takové místo pobytu, které bude prakticky nejvhodnější.

Pro zápis ´trvalého bydliště´ je postačující jakýkoli právní vztah k onumu místu (vlastnictví domu/bytu, nájemní vztah s tím, že v to případě musí s tímto souhlasit vlastník…)

Další odpovědi
afro.minerva

Tak to asi bohužel. Nejlepší je zeptat se na nějakém pracáku (třeba anonimě), ale myslím, že se musí tam, kde má člověk trvalé bydliště. Jedině se na trvalý bydliště přihlásit ve městě, kde chce člověk na pracát. Třeba na městskej úřad.