Avatar uživatele
Dzejkob

Bydlení v pokoji s více lidma?

Jaké to je, bydlet v jednom pokoji s dalšíma cizíma lidma? Má někdo zkušenost? Pozitivní, negativní?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 2Pro koho je otázka zajímavá? dudu, johana 56 před 4399 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Lucijej

Když jsem studovala VŠ, první rok jsem bydlela na koleji na třílůžkovém pokoji. Na začátku jsem tam nikoho neznala, tak jsem měla spobydlící přidělené. Je to o slušném chování a toleranci. Pak jsem si našla kamrády a bydleli jsme spolu. Osobně mám dobré zkušenosti, ale jedna moje spolužačka se třikrát stěhovala, než našla spolubydli, se kterými se snesla. Největší konflikty byly mezi „nočními sovami“ a „rannímu ptáčaty“. Ty, co ponocovaly, rušily ty, co si šly dříve lehnout a ráno to ase bylo opačně. Chce to otevřít zobák a domluvit se s ostatními, co mi opravdu vadí, aby to ostatní snažili minimalizovat a taky sám v některých věcech ustoupit.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
www

Většinou je to složité. Záleží na povaze, nárocích, představách spolubydlících a komunikaci s nimi, ochotě dohodnout se s ostatními na pravidlech. Stejně tak je to u tebe.
Zkušenost

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
dudu

Na podzim roku 1964 jsem jako patnáctiletý klučina z vesnice začal studovat internátní školu. V prvém ročníku nás bylo na pokoji deset ubytovaných, přičemž se jednalo o mix různých ročníků. I když léta hojí rány, dodnes nemohu zapomenout na tu dobu příkoří, šikany i naprosté ztráry soukromí a identiti. Volám fuj tehdejším poměrům. Pravda je, že i to vše špatné se po létech kupodivu ukázalo jako v něčem dobré až kupodivu v lečems prospěšné.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Drap

Je to zvyk. Vyžaduje to však ode všech dostatek tolerance

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek