Patrik1927

Bydlení od 15 let musí schválit oba rodiče, nebo stačí jeden?

Odpovědi
ivzez

Patriku, jak si představuješ
„bydlení od 15“ bez souhlasu jednoho z rodičů?

Kde bys chtěl bydlet? Vyděláš si na samostatné bydlení
(rodiče nejsou povinni „osamostatnění dítěte“ hradit)?

_______

Doplňuji (reakce na diskuzi):

Pokud jsi byl svěřen do výchovy jenom jednomu z rodičů,
bude stačit jeho souhlas.

Ale poradila bych ti počkat až do 16 let a požádat soud o přiznání
svéprávnosti. Prokážeš-li soudu, že jsi schopen se o sebe postarat a
vyřizovat si své záležitosti sám, soud ti ji přizná.

Pak budeš moci s majitelem sám uzavřít nájemní smlouvu apod.
(nebude za tebe muset všechno vyřizovat zákonný zástupce).
Může se ti to hodit i v případě, že bys chtěl podnikat a v dalších věcech.

Na alkohol, řízení auta apod. si ale budeš muset počkat do 18 let.

Drap

Schválit komu? Do 18 za tebe odpovídají rodiče a nemusí nikomu nic schvalovat.

Patrik1927

Ivzez, moji rodiče jsou rozvedení, a já bydlím s matkou, a chci se zeptat, zda bude stačit souhlas pouze matky, že jsem schopný se sám o sebe postarat a mohu bydlet sám (finanční prostředky k tomu mám).

Drap, aby mi schválil že mohu bydlet sám už v nezletilosti, s tím, že jsem schopný se sám o sebe postarat.

Rokio

Patrik: Musím říct, že tvé rozhodnutí je chválihodné vzhledem k tomu, že si chceš všechno platit sám. Klobouk dolů. Já k tomu sám nemám odvahu a to je mi 22 let.
ivzez: Výborná odpověď!

ivzez

ChválYhodné…