Budulínek je jméno, nebo příjmení?!

Nejlepší odpověď
Drap

Jméno i příjmení. Pochází ještě z dob, kdy se používalo jen jedno jméno.

Další odpovědi
annas

Budulínek je pohádkové jméno.

V době, kdy pohádky vznikaly, příjmení neexistovala.

Přeneseně se dnes

  1. je budulínek pomenování pro roztomilé, někdy i neposedné dítě stejně jako pohádkový Budulínek .
  2. se rovněž nazývá budulínkem v argotu podsvětí naivní jedinec, kterého snadno okradou.

marci1

Budulínek je křestní jméno … Narodil se asi v Budapešti a protože byl velmi líný, práce mu moc nevoněla, tak si začal říkat „Budulínek“ ( budu líný ). Ale po tom, co zažil s liškami, už šel trochu do sebe, pomáhal babičce a dědečkovi, poslouchal je a nebyl tolik líný. 🙂

anonym

Karel Jan Nepomuk Josef Norbert Bedřich Antonín Vratislav Menas kníže ze Schwarzenbergu je před budulínkem, nebo až poněm ?!